7,624,298 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 1

UKS Jelna szóstym zespołem w Polsce
W Policach koło Szczecina w dniach 19-22.09.2013 został rozegrany wielki finał ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej im. Marka Wielgusa (nieoficjalne Mistrzostwa Polski Under-11) . W zawodach tych województwo małopolskie w kategorii dziewcząt reprezentował zespół UKS Jelna (gmina Gródek nad Dunajcem), który prawo startu w tym prestiżowym turnieju wywalczył sobie podczas zawodów wojewódzkich rozgrywanych w maju w Nowym Sączu. Mistrzostwa rozgrywane w Policach rozpoczęły się od fazy grupowej, w której dziewczęta z naszego powiatu odniosły komplet zwycięstw pokonując kolejno: Sp Piaski (województwo Łódzkie) 4 – 1, LUKS Kormoran Brzydowo (województwo warmińsko-mazurskie) 4 - 3, UKS Dziesiątka Bielawa (województwo dolnośląskie) 3 – 1. Niestety w kolejnej fazie rozgrywek (ćwierćfinał) zespół z Jelnej doznał porażki z późniejszymi finalistkami APN GKS Tychy 1 – 4. Porażka oznaczała jedynie walkę o miejsca V – VIII. Ambitne zawodniczki w pierwszym meczu pokonały 3 – 0 Czarodziejki Klimontów (województwo świętokrzyskie), a następnie uległy 0 – 1 drużynie Sp 2 Kolbuszowa (województwo podkarpackie) zajmując ostatecznie w zawodach VI miejsce. Skład zespołu UKS Jelna: Paulina Tomasiak (król strzelców), Karolina Zarzycka, Angelika Cisoń, Gabriela Szarowicz, Kinga Jurkowska, Aleksandra Szary, Jolanta Gąsior, Bernadeta Szczerba, Karolina Jurkowska, Arleta Krzysztoń. Trenerzy: Wojciech Mróz i Michał Bąk