22.04.2019
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

6,098,624 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 4

Powitanie wiosny w Szkole Podstawowej w Roztoce Brzezinach

21 marca- pierwszy dzień wiosny, dzień wagarowicza, równonoc wiosenna - różne nazwy - ten sam dzień. W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Roztoce Brzezinach uczniowie spędzili wesoło i bezpiecznie. Kółko teatralne oraz każda z klas przygotowała własną prezentację i sposób powitania wiosny. Kółko teatralne przypomniało jak na wiosnę dbać o zdrowie, prezentując inscenizację pt. "O zdrowiu na wesoło". Każda klasa przygotowała pojazd, którym przyjechała Pani Wiosna. Dzieci z klas I - III powitały ją piosenkami własnej kompozycji, a uczniowie klas IV - VI zaprezentowali wiosenną modę "z przymrużeniem oka". Wszyscy świetnie się bawili! Zima została pożegnana, z Marzanną rozstano się w pełni ekologiczny sposób.

Galeria zdjęć
Pierwszy dzień wiosny w lesie

Równonoc wiosenna jest to moment, w którym Ziemia przekracza punkt na swojej orbicie, w którym promienie słoneczne padają prostopadle na równik i są równocześnie styczne do jej powierzchni przy biegunach, i od tej chwili przez pół roku biegun północny będzie bliżej Słońca niż biegun południowy (Słońce bardziej oświetla północną półkulę Ziemi). Inaczej mówiąc jest to moment przecięcia przez Słońce równika niebieskiego w trakcie jego pozornej wędrówki po ekliptyce z półkuli południowej na półkulę północną.
Galeria fotek
Zagadka w ostatnim dniu zimy

Dzisiaj kolejna zagadka. Na koniec zimy. Dla dużej części Internautów będzie bardzo prosta. Liczę jednak na dobrą wiedzę także osób, które do tej pory nie uczestniczyły na naszych zagadkach.
Zapraszam do zabawy. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią o odpowiedzi proszę także na nasz adres e-mail:ckgrodek@interia.eu - chcemy lepiej poznać osoby posiadające tak duża nieraz wiedzę ( równocześnie proszę wstawić je do komentarzy).
TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI SIATKOWEJ

Rożnów II zdobywcą Pucharu Przewodniczącego Rady Gminy Gródek nad Dunajcem w Halowym Turnieju Piłki Siatkowej 2012. W finale pokonał on zespół Rożnów I.

Puchar, statuetki i medale wręczył osobiście Przewodniczący Rady Mirosław Małek a asystowali mu radni obecni na turnieju- pani Krystyna Świerczek oraz pan Kazimierz Gądek.


Galeria zdjęć z finałów

Rozstrzygnięto plebiscyt na "Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2010 roku"
W piątkowy wieczór, w kompleksie rekreacyjno-sportowym "Platinum" w Nowym Sączu, ogłoszono zwycięzców i wręczono pamiątkowe puchary.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że trzecie miejsce uzyskał Łukasz Pławecki mieszkaniec naszej gminy - kickboxing - zawodnik KS Halny Nowy Sącz, członek kadry narodowej od 2005 roku, Mistrz Polski Kickboxing low-kick. W 2009 roku wywalczył drugie miejsce w Pucharze Świata K-1 Rules. Zwyciężał podczas gali zawodowych „Wind of Damage" oraz "Angels of Fire". Pseudonim "Boom Boom".
Czytaj więcej
Dziewczęta z Lipia wygrały z Gorlicami, Limanową i Nowym Sączem
W Limanowej rozegrano finał rejonowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt, w którym spotkały się najlepsze drużyny powiatu gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego i Nowego Sącza. Wybornie w tych zawodach spisał się reprezentujący powiat nowosądecki zespół Szkoły Podstawowej w Lipiu który wygrał wszystkie swoje mecze i pewnie awansował do finału wojewódzkiego który zostanie rozegrany w Nowym Targu.
Podopieczne Zygmunta Opiło pokonały kolejno:
Wilczyska (Gorlice I) 3 : 1 , Nowy Sącz 3 : 0 , Śnietnicę (Gorlice II) 3 : 0 , Kaninę (Limanowa I) 3 : 1. W zespole naszych mistrzyń powiatu (a teraz również rejonu) wystąpiły : Joanna Opiło i Patrycja Bielak.

Spotkanie z uczniami I klasy Szkoły Podstawowej w Podolu - Górowej.
W dniu 16 marca 2011 roku Gródecką Bibliotekę odwiedziła grupa dzieci z klasy I wraz z opiekunką Panią Dorotą Juszczyk. Spotkanie miało na celu pokazanie uczniom jak funkcjonuje biblioteka publiczna. Rozpoczęło się od zwiedzania biblioteki, potem odbyło się głośne czytanie wiersza Jana Brzechwy „Na straganie” a następnie młodzi uczniowie wykonali ilustrację do wysłuchanego wcześniej tekstu. Wszystkie wykonane prace można oglądać w GBP Gródek n/D, oraz w naszej galerii zdjęć:
- Spotkanie z uczniami kl. 1 ze SP w Podolu-Górowej.

Czytaj całość na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Gródku n/D:
- www.gbp-grodek.iaw.pl
Mistrzostawa powiatu nowosądeckiego w piłce ręcznej dziewcząt za nami.
Za nami pierwsze organizowane w naszej gminie mistrzostwa powiatu nowosądeckiego w piłce ręcznej dziewcząt. Do Gródka nad Dunajcem przyjechały zespoły z Jazowska, Tęgoborza, Złockiego i nasze rożnowskie dziewczęta. Po zaciętej walce mistrzyniami powiatu zostały dziewczęta z Tęgoborza. Miejsce drugie zajęły gimnazjalistki z Rożnowa, kolejne - ze Złockiego i Jazowska.
Galeria zdjęć z zawodów
XX JUBILEUSZOWY MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI I TAŃCA "MAJOWA NUTKA"
W sobotę tj. 12 marca 2011 odbyły się w Częstochowie eliminacje ogólnopolskie do XX Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Majowa Nutka”
Dotyczy on wyłącznie solistów i małych zespołów wokalnych: duet, tercet i kwartet, wykonujących szeroko rozumianą muzykę rozrywkową. Soliści prezentują się w 4 kategoriach wiekowych: do 10 lat, 11–13, 14 – 16 i 17- 21.
Z naszej Gminy w eliminacjach udział wzięły siostry Paulina i Partycja Bielakówny z Lipia i Wiktoria Próchnicka z Podola Górowej. Miło nam poinformować, że do finału który odbędzie się w maju, zakwalifikowały się Paulina Bielak i Wiktoria Próchnicka.
Życzymy powodzenia w finale.

Galeria zdjęć
Remont drogi do Witowic - stan aktualny.
Zrobiło się cieplej. Ostro ruszyły prace przy remoncie mostu na Łososince, ruszyły też prace na moście na Dunajcu. Most "rożnowski" jest przygotowany do zamknięcia, trwają prace możliwe do wykonania przy ograniczonym ruchu na moście. Na drodze wymieniane są w kilku miejscach przepusty. Z dnia na dzień widać postępy.
To nie prima aprilis. Od 1 kwietnia do Rożnowa tylko promem.
Galeria zdjęć - tam się pracuje
Info na stronie Sadeczanin.info
MN
Pisaliśmy wcześniej
i jeszcze wcześniej
Szkolenia komputerowe
Przypominamy mieszkańcom gminy Gródek nad Dunajcem, że działające od 3 lat Centrum Kształcenia "Wioska Internetowa" w Gródku ( budynek GOK-u) prowadzi szkolenia w zakresie podstawowej obsługi komputerów, poruszania się po Internecie, obsługi aplikacji biurowych oraz szeregu innych szkoleń. Szkolenia są bezpłatne, można zacząć je w dowolnej chwili i prowadzić w swoim indywidualnym tempie. Duża cześć szkoleń dostępna jest także w ramach platformy e-learningowej ( szkolenia internetowe). Centrum Kształcenia zaprasza w tygodniu od godz 11.oo do 19.oo
MN
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
Gazeta kwiecień 2019
Sportowy początek roku
Mistrzostwa z mini s...
TENIS STOŁOWY XX OT...
2018 Konkurs szopek
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Solonka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008