22.10.2018
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

5,902,768 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 3

Nowa Rada Gminy już pracuje
W dniu dzisiejszym odbyła się pierwsza i druga sesja Rady Gminy w Gródku nad Dunajcem.
Podczas pierwszej nowi radni otrzymali zaświadczenia o wyborze, złożyli ślubowanie oraz wybrali swoje władze. Przewodniczącym Rady Gminy został Pan Mirosław Małek, jego zastępcami: Pani Małgorzata Rybska i Pan Józef Schabiński.

- Galeria zdjęć
Przeczytaj także na stronie Sadeczanin.info
Jest już Starosta Nowosądecki
Na pierwszej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego starostą po raz czwarty został wybrany Jan Golonka, wicestarostą ponownie Mieczysław Kiełbasa. Przewodniczącym Rady został Wiesław Basta. Radni Prawa i Sprawiedliwości ( w tym Radny z Rożnowa - Pan Zygmunt Paruch) ponownie zajęli ławy opozycji.
Podziękowanie dla Mieszkańców Gminy
„Władza jest służbą, a nie przywilejem. To nie ludzie powinni być zależni od władzy, lecz przeciwnie - władza ma zależeć od ludzi”
Jan Paweł II      

Mając na uwadze te mądre słowa Naszego Wielkiego Papieża, serdecznie dziękuję za zaufanie jakim mnie obdarzyliście i możliwość służby Wam - mieszkańcom Gminy Gródek nad Dunajcem. Wasze wsparcie, mimo wielu wątpliwości, daje mi siłę aby zmierzyć się z tym bardzo trudnym zadaniem. Mam świadomość wielkiej odpowiedzialności jaka spada na mnie po wyborze na Wójta Gminy. Mam również nadzieje, że wszyscy, którym na sercu leży dobro Naszej Gminy spowodują, iż współpraca, gospodarność, pracowitość i skuteczność będzie istotą działania.
Nie zapomnimy o najważniejszym – o mieszkańcach, szczególnie tych, którym żyje się ciężko.
Jan Paweł II powiedział: „Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”
Jeszcze raz serdecznie dziękuję
Józef Tobiasz
Uwaga wścieklizna na terenie naszej gminy
Zakład Higieny Weterynaryjnej w Krakowie prawie codziennie informuje o kolejnym zarażonym wścieklizną lisie. Tym razem zwierzę zakażone wirusem znaleziono w pobliżu zabudowań w miejscowości Podole Górowa (gm. Gródek nad Dunajcem).


poczytaj, by wiedzieć więcej o wściekliźnie
Pierwsze wypowiedzi nowego Wójta Gminy Gródekn.D
Za nami wybory samorządowe 2010. Znamy już oficjalne wyniki wyborów. Mamy nowego Wójta Gminy i Radę Gminy. Przed nami pierwsze posiedzenie nowej Rady. Później czas na wypełnianie wyborczych obietnic i solidną pracę. Mamy nadzieję, że będzie to okres kontynuacji inwestycji Wójta Stefana Wolaka, ale też i nowych. Za cztery lata chcemy żyć lepiej i wygodniej.

Wójt - elekt- Józef Tobiasz w krótkim wywiadzie dla Sądeczanina.
Artykuł na stronie Sadeczanin.info
MN
Koncert z okazji Święta Niepodległości i Roku Chopinowskiego
Na koncert zaprosiła nas Szkoła Muzyczna I Stopnia w Rożnowie. Podczas koncertu przewijała się tematyka związana z Narodowym Świętem Niepodległości (niedawno obchodzonym) jak również tematyka związana z ogłoszeniem roku 2010 Rokiem Chopinowskim.
- Galeria zdjęć
Wniosek o wpisanie naszej fasoli w Unii Europejskiej
W „Dzienniku Urzędowym” Unii Europejskiej (nr C 314/2010) opublikowany został 18 listopada br. wniosek o wpisanie do rejestru „Chronionych Nazw Pochodzenia” (ChNP) fasoli „Piękny Jaś” z Doliny Dunajca.

ROZPORZĄDZENIE RADY (WE) NR 510/2006 „FASOLA PIĘKNY JAŚ Z DOLINY DUNAJCA”/„FASOLA Z DOLINY DUNAJCA”
Znika droga do Witowic
Od wczoraj w zastraszającym tempie znika nawierzchnia drogi powiatowej z Rożnowa do Witowic Dolnych.
Ekipa drogowców zaczęła pracę od mostu na Dunajcu.
Ślubuję Ci miłość, wierność i że Cię nie opuszczę aż do śmierci
"Ślubuję Ci miłość, wierność i że Cię nie opuszczę aż do śmierci" - słowa przysięgi małżeńskiej były tłem spotkania jubileuszowego małżeństw z gminy Gródek nad Dunajcem.

- Galeria zdjęć
Tomasz Mordarski uhonorowany przez samorządowców z gminy Gródek nad Dunajcem.
Jak już informowaliśmy urodzony w Rożnowie Tomasz Mordarski na Olimpiadzie Sportów Walki w Pekinie zdobył brązowy medal. Jest to historyczny krążek, bowiem za wielkim murem odbyła się po raz pierwszy na świecie taka impreza.
W uznaniu tego wspaniałego wyczynu jak również faktu, że po raz pierwszy w Gminie Gródek nad Dunajcem mamy medalistę tak poważnej imprezy, na Sesji Rady Gminy 6 października Tomaszowi Mordarskiemu wręczono pamiątkowy puchar, album, kwiaty i nagrodę pieniężną.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

W rozwinięciu newsa znajdują się zdjęcia z tego wydarzenia.
Boiska w Bartkowej oddane do użytku
W Bartkowej - Posadowej oddano oficjalnie do użytku zespół boisk sportowych i plac zabaw obok Wiejskiego Domu Kultury w tej miejscowości. Ksiądz dziekan - Adam Urbański z Podola -Górowej ( w asyście ks. kanonika Stanisława Kukli) poświęcił obiekty w obecności wielu gości, w tym Pana Leszka Zegzdy - Marszałka Małopolski.
- Zobacz galerie zdjęć
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
2018 halowa dziewcząt
Piłka nożna Szkół Po...
Mini Piłka Ręczna - ...
Gazeta 2018
Piłka ręczna IMS Mis...
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008