NowościWniosek o wpisanie naszej fasoli w Unii Europejskiej
W „Dzienniku Urzędowym” Unii Europejskiej (nr C 314/2010) opublikowany został 18 listopada br. wniosek o wpisanie do rejestru „Chronionych Nazw Pochodzenia” (ChNP) fasoli „Piękny Jaś” z Doliny Dunajca.

ROZPORZĄDZENIE RADY (WE) NR 510/2006 „FASOLA PIĘKNY JAŚ Z DOLINY DUNAJCA”/„FASOLA Z DOLINY DUNAJCA”
NowościZnika droga do Witowic
Od wczoraj w zastraszającym tempie znika nawierzchnia drogi powiatowej z Rożnowa do Witowic Dolnych.
Ekipa drogowców zaczęła pracę od mostu na Dunajcu.
NowościŚlubuję Ci miłość, wierność i że Cię nie opuszczę aż do śmierci
"Ślubuję Ci miłość, wierność i że Cię nie opuszczę aż do śmierci" - słowa przysięgi małżeńskiej były tłem spotkania jubileuszowego małżeństw z gminy Gródek nad Dunajcem.

- Galeria zdjęć
NowościTomasz Mordarski uhonorowany przez samorządowców z gminy Gródek nad Dunajcem.
Jak już informowaliśmy urodzony w Rożnowie Tomasz Mordarski na Olimpiadzie Sportów Walki w Pekinie zdobył brązowy medal. Jest to historyczny krążek, bowiem za wielkim murem odbyła się po raz pierwszy na świecie taka impreza.
W uznaniu tego wspaniałego wyczynu jak również faktu, że po raz pierwszy w Gminie Gródek nad Dunajcem mamy medalistę tak poważnej imprezy, na Sesji Rady Gminy 6 października Tomaszowi Mordarskiemu wręczono pamiątkowy puchar, album, kwiaty i nagrodę pieniężną.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

W rozwinięciu newsa znajdują się zdjęcia z tego wydarzenia.
NowościBoiska w Bartkowej oddane do użytku
W Bartkowej - Posadowej oddano oficjalnie do użytku zespół boisk sportowych i plac zabaw obok Wiejskiego Domu Kultury w tej miejscowości. Ksiądz dziekan - Adam Urbański z Podola -Górowej ( w asyście ks. kanonika Stanisława Kukli) poświęcił obiekty w obecności wielu gości, w tym Pana Leszka Zegzdy - Marszałka Małopolski.
- Zobacz galerie zdjęć
NowościTomasz Mordarski - BRĄZ na Olimpiadzie Sportów Walki!
Tomasz Mordarski na Olimpiadzie Sportów Walki w Chinach. Jest to bardzo dobra wiadomość, tym bardziej że z Polski zakwalifikowało się tylko kilka osób. Dla nowosądeckiego sportu na pewno to pewien prestiż, zdobyć medal olimpijski to wpisać się w karty historii.
Właśnie odebraliśmy wiadomość - Tomek wylądował już w Polsce.
W bagażu ma brązowy medal !!!!!!!!!!!.

Brawo Tomku.. Jesteś pierwszym medalistą olimpijskim - którego uczyłem.. Gratulacje
Marek Nowakowski
- Galeria z pobytu Tomasza Mordarskiego w Pekinie.
- Zobacz galerie zdjęć z pokazu sportów walki w czasie dni jeziora z udziałem Tomka
Zobacz artykuł na stronie sadeczanin.pl:
- Brąz Tomasza Mordarskiego na Olimpiadzie Sportów Walki!
Zobacz Pierwszą walkę Tomasza Mordarskiego i intro Olimpiady Sportów Walki 2010:
- Olimpiada Sportów Walki 2010
NowościWodociągi i kanalizacje za 73 mln zł nad Jeziorem Rożnowskim
Ok. 73 mln zł będzie kosztowała budowa kanalizacji, wodociągów i oczyszczalni ścieków w rejonie Gródka nad Dunajcem. Ogromne przedsięwzięcia będzie realizowane w latach 2010 – 2014. Dofinansowanie z Funduszu Spójności Unii Europejskiej wyniesie 50 mln zł. Pozostała kwota – to własny udział samorządu.
- Czytaj cały artykuł na stronie sadeczanin.info
- Zobacz galerie zdjęć