04.10.2023
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

7,478,807 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 1

Stołówka gminna zaprasza!!!


Wszystkie drogi prowadzą nad Jezioro Rożnowskie

Miło nam poinformować i zaprosić Państwa na Ogólnopolską Inaugurację Europejskich Dni Dziedzictwa pt. „Wszystkie drogi prowadzą nad Jezioro Rożnowskie” .
13 września w HERON LIVE HOTEL ***** w Siennej 104, przedstawiciele dziedzictwa kulturowego Pogórza Rożnowskiego na zaproszenie Narodowego Instytutu Dziedzictwa we współpracy z Fundacja Horyzont360 - zaprezentują naszą lokalna kulturę, rzemiosło, smaki, muzykę oraz tradycje.
Ten największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny będziecie mogli oglądać na żywo na naszych kanałach Social media, jak również reportaż z tego wydarzenia będzie emitowany w czwartek 17.09. TVP 2 programie ”Pytanie na Śniadanie”.
Zapraszamy do zapoznania się z programem tego wydarzenia.
Galeria zdjęć z imprezy

100 rocznica Bitwy Warszawskiej.
"Powiadam wam, jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą" [Ewangelia wg św. Łukasza (Łk 19,28-40)]
Zebraliśmy się tutaj dzisiaj, by wspólnie oddać cześć uczestnikom I wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej. To tu w naszej małej ojczyźnie - Jelnej, Lipiu czy Siennej żyli na początku XX wieku nasi krewni - dziadkowie, ojcowie, którzy w chwili zagrożenia wojennego zostali wcieleni do armii austriackiej. Walczyli na frontach wielkiej wojny, jak wówczas nazywano I wojnę światową. Dane im było doczekanie odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Niestety o utrzymanie wolności i niepodległości trzeba było walczyć również w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Uczestnicy tych działań wojennych są już po "drugiej stronie" - nie mogą nam opowiedzieć o tym, co przeżyli. Zamiast nich "mówić" będą kamienie tej pamiątkowej tablicy....
To słowa wypowiedziane w czasie okolicznościowego przemówienia przez pana Józefa Prusaka - przedstawiciela fundatorów i zarazem pomysłodawców tablicy pamiątkowej z nazwiskami uczestników I wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej. Jesteśmy Wam nasi przodkowie wdzięczni za dobry przykład - niech Wasza postawa będzie wzorem także dla nowych pokoleń.
Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy poprzedziła Msza Św. w intencji uczestników I wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej - mieszkańców parafii Sienna. Mszę Św. koncelebrowali proboszcz parafii Sienna ks. Mirosław Kilian oraz Ks. prałat mgr Alfons Górowski - obecny proboszcz parafii w Tuchowie. W trakcie uroczystości głos zabrał Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz, wspominając "Cud nad Wisłą" czyli bitwę warszawską, która uznawana jest obecnie jako jedna z najważniejszych bitew w dziejach świata. Ksiądz Górowski natomiast podkreślił w swej wypowiedzi, że zapewne nie są to wszystkie nazwiska naszych rodaków walczących o naszą wolność, o wielu zapewne nie wiemy, dlatego niech ta tablica będzie hołdem dla wszystkich, którzy przelewali krew na frontach I wojny światowej oraz wojny polsko-bolszewickiej. Po odsłonięciu poświęcenia tablicy dokonał ksiądz proboszcz Mirosław Kilian a przybyłe delegację złożyły kwiaty i zapaliły symboliczne znicze ku pamięci naszych przodków.
Fotorelacja z uroczystości
Dożynki w Siennej.
Mimo panującej pandemii w Parafii p.w. św. Stanisława Męczennika w Siennej odbyły się parafialne dożynki, które ograniczyły się tylko do Mszy Świętej odprawionej przez naszego nowego Proboszcza Mirosława Kiliana. Oprawę muzyczną uroczystości przygotował Zespół Regionalny SIENNIOKI pod przewodnictwem Pani Agaty Oracz. Nie zabrakło również tradycyjnych wieńców żniwnych, które przygotowały lokalne Koła Gospodyń Wiejskich z Siennej oraz Jelnej a że 15 sierpnia 2020r. to także setna rocznica Bitwy Warszawskiej, przygotowane wieńce dobitnie akcentowały również naszą polskość.
Fotorelacja z uroczystości.
Otrzymaliśmy również bardzo ciekawą fotorelację od KGW Sienna, uwieczniającą powstanie wieńca.
Zapraszam do obejrzenia galerii.
zapraszamy nad Rożnowskie
To jeden z ulubionych plenerów filmowców. Kręcono tutaj między innymi "Boże Ciało" Komasy i "Twarz" Szumowskiej. Najlepiej rośnie na tej ziemi Piękny Jaś - czyli fasola, z której można upichcić przepyszne potrawy. Jest możliwe, że kolebki polskiego chrześcijaństwa należy szukać właśnie w tych okolicach...
Fundacja Horyzont powołana przez Andrzeja Wiśniowskiego podjęła się misji zmierzającej ku temu, aby nad Jeziorem Rożnowskim było coraz piękniej i aby jak najwięcej ludzi mogło z uroków tego miejsca korzystać.

Gośćmi letniego - pływającego Studia DTS są dziś Monika Bochenek, Bartosz Szarek, Andrzej Krupczyński a na "deser" - mistrz kominiarski Tomasz Szołdrowski i jego... hiszpańskie dziewczyn.
oglądnij program znad jeziora
źródło: https://www.dts24.pl
Nowe wyposażenie pracowni ceramiki i fotografii dla WDK Bartkowa.

"Wyposażenie pracowni instruktorskiej- ceramicznej połączonej z fotografią w Wiejskim Domu Kultury w Bartkowej-Posadowej" to nazwa projektu na realizację którego udało się pozyskać ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Łączna wartość to 57840 zł - z tym środki MKiDN - 46000 zł.
W ramach projektu dokonujemy zakupów nowego wyposażenia pracowni ceramicznej oraz sprzętu fotograficznego na potrzeby zajęć fotograficznych. Oczywiście pozyskane środki to także nowy sprzęt : szafy, krzesła, biurko, komputer dostosowane do osób niepełnosprawnych.
Okres dostaw i montażu sprzętu trwa do końca września. W tym okresie normalnie ( z obostrzeniami rygorów pandemii ) odbywają się dotychczasowe zajęcia prowadzone przez instruktorów.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”
100 lecia bitwy warszawskiej w Siennej - zapraszamy.
Mimo ograniczeń czasu pandemii zapraszamy do Siennej. Nastąpi tam, obok parafialnego kościoła odsłonięcie tablicy z nazwiskami uczestników I wojny światowej oraz bitwy warszawskiej z Jelnej, Siennej i Lipia. Całe wydarzenia odbędzie się zgodnie z zasadami czasu pandemii - wszyscy pamiętajmy o noszeniu maseczek oraz o bezpiecznej odległości.

Odsłaniana tablica pamiątkowa upamiętnia walczących na frontach I wojny światowej i wojnie polsko - bolszewickiej mieszkańców Jelnej Siennej i Lipia. To przykład pamięci o naszych bliskich Ojcach, Dziadkach, Wujkach , którzy uczestniczyli w tych wydarzeniach wojennych, walczyli by na mapie Europy znowu pojawił się napis POLSKA. Oddawali swoją młodość, często życie, by nasza Ojczyzna znowu była nie tylko na mapach, ale w codziennym życiu język polski był znowu językiem urzędowym. Po 123 latach rozbiorów, od 11 listopada 1918 r znowu wolna i niepodległa POLSKA.
W sierpniu 1920 roku, znowu trzeba było bronić Polski przez radzieckim (bolszewickim) najeźdźcą.
Dzisiaj dziękujemy tym wszystkim, którzy przypominają nam, że kiedyś tą Polskę tworzyli zwykli ludzie z Jelnej, Sienne czy Lipia. Dzięki nim jesteśmy Polakami w Polsce, a tablica będzie przypominać nam ich nazwiska.
Kolejne nabory wniosków - terminy
Stowarzyszenie ''Na Śliwkowym Szlaku'' informuje, iż zostały zaplanowane kolejne nabory wniosków w ramach poddziałania ''Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność'' objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 dla przedsięwzięć:
1. Tworzenie przedsiębiorstw, w szczególności z zakresu branży turystycznej, rekreacyjnej i małego przetwórstwa (2.1.1)
2. Rozwój przedsiębiorstw, w szczególności z zakresu branży turystycznej, rekreacyjnej i małego przetwórstwa (2.1.2)
3. Remont, odnowienie, zagospodarowanie obiektów dziedzictwa kulturowego, jako wkład w zachowanie tradycji (1.3.2)
4. Budowa lub rozwój oferty kulturalnej na rzecz mieszkańców obszaru i turystów (1.3.1)
5. Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej lokalnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej w tym z wykorzystaniem zasobów lokalnych (1.2.1)
w dniach 01.09.2020 – 15.09.2020
Mistrzostwa gminy w piłce nożnej za nami.
W sobotę, 1 sierpnia na stadione GKS Zawisza w Rożnowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury przy współpracy z gospodarzami obiektu GKS Zawisza. Po zakończonych rozgrywkach medale u puchary wręczył Wójt Gminy - Józef Tobiasz.
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce- tytuł Mistrza Gminy - Zespół GÓROWA
2. miejsce: Zespół WATAHA
3 miejsce : Zespół GRÓDEK n.D
4 miejsce: Zespół ORKISZ
Galeria zdjęć Na zdjęciu MISTRZOWIE gminy z Wójtem.
Zapraszamy na kolejne regaty!!!
Z przykrością informujemy, iż ze względu na wprowadzenie w powiecie nowosądeckim "czerwonej strefy" planowane na dzień 8 sierpnia regaty o Puchar Wójta Gminy Gródek nad Dunajcem oraz koncert szant zostają odwołane. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna poprawi się deklarujemy organizację tych regat w terminie 22 lub 29 sierpnia.
Pamiętajmy, nasze bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze!!!


Regaty żeglarskie to nie tylko współzawodnictwo sportowe. Żeglarstwo to również niejako styl życia - to kultura żeglarska, żeglarskie obyczaje, żeglarska tradycja i oczywiście szanty - piosenka żeglarska.
W najbliższą sobotę w czasie naszych regat, szanty na żywo z
Tomkiem Szołdrowskim.
Zapraszamy, nie tylko żeglarzy -
sobota 8 sierpnia - OW Barbara w Gródku nad Dunajcem.Konkurs fotograficzny dla seniorów - Praca Dawniej
Czy zdarza Ci się wspominać lata młodości? Jeśli tak, to część z Twoich wspomnień na pewno dotyczy życia zawodowego. Żyjąc w obecnych czasach na pewno zauważyłeś jak bardzo zmieniły się warunki na rynku pracy i konkretne zawody. Młode pokolenie często nie zdaje sobie sprawy jak wyglądała codzienna praca w różnych profesjach na przełomie XX i XXI wieku. Dlatego jeśli masz 60 lat lub więcej podziel się z nami swoimi wspomnieniami i pokaż młodszym pokoleniom jak kiedyś wyglądała praca w Polsce!

Konkurs przeprowadzany jest przez Internet - wszystkie formalności będziesz mógł wypełnić w zaciszu własnego domu. Dodatkowym ułatwieniem dla seniorów niemających dostępu do sieci jest możliwość zgłoszenia przez krewnego, znajomego czy też opiekuna.
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
Postępowanie o udzie...
2020 gazeta lokalna...
Zamówienia publiczne...
Gazeta kwiecień 2019
Sportowy początek roku
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Solonka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008