15.12.2018
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

5,968,518 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 1

Fasolowe Żniwa 2018.

Za nami Fasolowe Żniwa 2018. Działo się, oj działo. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoje "trzy grosze" do organizacji imprezy oraz Wam wszystkim, którzy przyszliście i bawiliście się do późnych godzin nocnych.
Galeria zdjęć
Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym w Rożnowie- Mszą Św , po której korowód przeszedł do amfiteatru.
Podczas części oficjalnej Wójt Gminy przywitał przybyłych gości wśród których byli również przedstawiciele z miast i gmin partnerskich - Hervartowa, Mlynicy, Konstantynowa Łódzkiego.
Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego- Urszula Nowogórska przekazała w imieniu Sejmiku Województwa Małopolskiego, czek dla sołectwa Przydonica, które zostało wyróżnione nagrodą w wysokości 20000zł w konkursie "Niezwykła Małopolska Wieś 2018" w kategorii "Nowatorska Małopolska Wieś". Przekazała również życzenia i pozdrowienia dla wójta, rady gminy, organizatorów oraz wszystkich mieszkańców dziękując za trud codziennych prac i wspaniałą uroczystość. Pogratulowała również gminie dotychczasowych osiągnięć inwestycyjnych życząc dalszych sukcesów w rozwoju tej przepięknej części Małopolski.
Na scenie prezentowały się kolejno Rożnowska Orkiestra Dęta OSP w Rożnowie, Zumba Kids, "Rożnowskie Fasolki" i "Małe Rożnowioki". Gwiazdą wieczoru była Kapela " Ciupaga" - a do tańca zaprosiła "Kapela Grać". Całości dopełniał konkurs potraw z fasoli "Piękny Jaś", pokaz fajerwerków oraz liczne animacje i atrakcje dla dzieci oraz smakowe dla wszystkich.
Koncert przyciągnął tłumy, a zgromadzona publiczność była zachwycona. Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej atmosfera pod sceną była naprawdę gorąca.
Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury z Gródka nad Dunajcem a gospodarzem Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne "Pogórze" w Rożnowie.
Galeria zdjęć
Regaty o Puchar Wójta Gminy
W dniu 18 sierpnia odbyły się Regaty Żeglarskie "Z wiatrem do wolności" o Puchar Wójta Gminy Gródek nad Dunajcem. Wystartowało trzynaście łodzi w pięciu kategoriach z przystani przy rożnowskiej zaporze, płynęły do Gródka nad Dunajcem - meta przy OW "Barbara". Wszystkie łodzie dopłynęły do mety. Puchary wręczał Wójt Gminy - Józef Tobiasz.
Wyniki:
klasa sport: 1 m. Skipper.com.pl , 2 m. Argentino
klasa omega: 1 m. Gnana niepokojem, 2 m. TW 99
klasa turystyczna: 1 m. Pointa, 2 m Roko, 3 m. Casablanka, 4 m. Amulet
klasa turystyczno- regatowa: 1 m. conFabulacja, 2 m. Spin-P
klasa slow: 1 m. Negrita, 2 m. Derevolutionibus, 3 m. Deserter.
Puchar Wójta otrzymała załoga Skipper.com.pl , puchary Prezesa Sądecko- Podhalańskiego Związku Żeglarskiego - najstarszy i najmłodszy uczestnik regat.
Organizatorzy wyrażają serdeczne podziękowania za udostępnienie nabrzeża i pomostu przez Firmę Grzegorza Rak w Rożnowie oraz przez Ośrodek Wypoczynkowy "Barbara" w Gródku nad Dunajcem. Dziękujemy także panu Jackowi za sędziowanie podczas regat oraz Strażakom OSP Gródek n.D, Ratownikom WOPR i Policjantom z Posterunku Wodnego za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zawodów.

Galeria zdjęć
Bardzo udane dożynki "Złotego Orkisza"
W dniu 15 sierpnia w Przydonicy rolnicy spotkali się podczas Dożynek Gminnych. Gospodarzem tegorocznych dożynek było Stowarzyszenie dla Rozwoju i Integracji Wsi Przydonica Złoty Orkisz. Wśród licznie przybyłych gości byli : Starosta Nowosądecki - Marek Pławiak, Radny Małopolski - Stanisław Pasoń, Radna Powiatowa - Barbara Szarota, przedstawiciele partnerskich gmin z Solonki (Ukraina), Lendaka (Słowacja), Radni Rady Gminy Gródek n.D oraz Sołtysi naszych miejscowości. Władze składały gratulacje dla członków "Złotego Orkisza". "Gratuluję tak dobrej organizacji imprezy! Cieszę się, że tak prężne stowarzyszenia powstają w Powiecie Nowosądeckim i kultywują naszą bogatą tradycję. Gratuluję również mieszkańcom Podola Górowej, którzy wykonali piękny wieniec dożynkowy – za ich trud przekazałem im nagrodę w wysokości 1500 złotych" - powiedział Starosta Nowosądecki.
Na scenie prezentowały się kolejno dzieciaki "Zumba z Jolą", Trio Śpiewaczek z Ukrainy, Zespół "Rożnowska Dolina", do tańca zagrała grupa "Takt". Licznie zgromadzona publiczność bawiła się do późnych godzin nocnych.
Galeria zdjęć
20 lecie koronacji obrazu MBNN na Jamnej
Potańcówka w Rożnowie


Galeria zdjęć
Oferta stołówki GOK na wakacje..
Gorąco zachęcamy do skorzystania z naszej wakacyjnej oferty. W oferciem.in.: atrakcyjny cenowo abonament na zestway obiadowe, mrożonki i "chłopskie jadło".

Chcesz wiedzieć więcej ?
ZADZWOŃ - 606 678 761
Wszystkim serdecznie dziękuję.... - Wójt po absolutorium
Rada Gminy Gródek nad Dunajcem niemal jednogłośnie udzieliła obsolutorium Wójtowi - Józefowi Tobiaszowi za wykonanie budżetu za rok 2017. W sprawozdaniu za zeszły rok na uwagę zasługują szczególnie inwestycje drogowe, stworzenie gminnej stołówki, a także przygotowane zadania inwestycyjne na kolejne lata...

Pozytywna ocena realizacji zaplanowanych na ubiegły rok miała dla Wójta Józefa Tobiasza szczególne znaczenie bo trudności i problemy z jakimi musiał się zmierzyć były wyjątkowe. Na szczęście problemy udało się rozwiązać, a zaplanowane zadania zrealiować. Po prau miesiącach od zakończenia roku Wójt mógł z podwójną satysfakcją, ale i ze wzruszeniem przedstawić sprawozdanie z dokonań ubiegłego roku.
Turniej Sołectw 2018 w piłce nożnej o puchar Wójta Gminy
Drużyna Gródek (& Rożnów) zdobywcą Pucharu Wójta 2018
na miejscu drugim Górowa i trzecim Koszarka.
Królem strzelców turnieju Damian Sarna z drużyny Górowa.
Skwar lejący się z nieba towarzyszył zawodnikom uczestniczącym w sobotnim turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta. Gospodarzem tegorocznej edycji był nasz Gminny Klub Sportowy ZAWISZA w Rożnowie. Panowała znakomita atmosfera z jednej strony sportowej rywalizacji z drugiej przyjacielskiego spotkania. Puchary, statuetki i medale wręczył osobiście Pan Wójt, który też tradycyjnie ufundował coś na ostudzenie rozgrzanych piłkarzy i oczywiście pyszne kiełbaski z grilla ufundowane przez GOK . Chociaż coraz trudniej zebrać wakacyjne "jedenastki" cieszymy się bardzo, że tradycja turnieju została podtrzymana. Do zobaczenia w przyszłym roku w kolejnej, nieco odmienionej formie, edycji 2019.
Galeria zdjęć
Rożnowska Dolina i Małe Rożnowioki na Ukrainie

W dniach 04-06.08.2018 zespoły regionalne z naszej gminy- Rożnowska Dolina i Małe Rożnowioki wzięły udział w Łemkowskiej Watrze na Ukrainie, jako reprezentanci nie tylko naszej gminy, ale Polski! Gratulujemy!
Galeria zdjęć
Wiadomość z ostatniej chwili dotycząca Jeziora Rożnowskiego
Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem informuje, że woda w jeziorze Rożnowskim stabilizuje się i szybko wraca do normy po niedawnych nawałnicach deszczu. Ogromne ilości śmieci, które napłynęły z górnego Dunajca i Popradu zostały w większości usunięte, a pozostałe są usuwane sukcesywnie, pomimo że nie są to odpady komunalne powstałe na terenie gminy Gródek nad Dunajcem, lecz na obszarze gmin górnego Dunajca i Popradu z części Słowacji. Jezioro Rożnowskie jest zbiornikiem przepływowym i przy każdych większych ulewach lub powodziach sytuacja się powtarza i jest to naturalne zjawisko. Po usunięciu odpadów stałych woda szybko się regeneruje i za kilka dni nie będzie śladu po ostatnich nawałnicach. Dlatego już na przyszły tydzień zostały zlecone badania wody czy nadaje się ona do kąpieli. Wyniki będą ogłoszone na stronie internetowej gminy. Pragnę dodać, że wykonane wcześniej badania wody przed powodzią wykazały bardzo dobre wyniki jakości wody zdatnej do kąpieli tak w samym Gródku nad Dunajcem jak również i w Rożnowie.

Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem
Józef Tobiasz
Stan jeziora 3 i 4 sierpnia
Pożegnanie długoletnich pracowników

Na ostatniej sesji Rady Gminy władze pożegnały dwoje odchodzących na emeryturę pracowników urzędu gminy: Panią Skarbnik - Janinę Matusik oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury- Andrzeja Krupczyńskiego. Przewodniczący Rady Gminy - Pan Józef Klimek przypomniał przebieg ich pracy zawodowej, wspólnie z Wójtem Gminy wręczyli też okolicznościowe podziekowania i kwiaty.

Galeria zdjęć
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
2018 Konkurs szopek
IMS - drużynowy teni...
Halowa piłka nożna -...
Halowa piłka nożna c...
2018 halowa dziewcząt
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Solonka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008