24.07.2024
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

7,700,501 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 3

Ruszają zajęcia w placówkach GOK
Od dzisiaj ruszają na zmienionych zasadach zajęcia w poszczególnych placówka GOK : Jelna, Bartkowa, Rożnów, Roztoka oraz w CSK Przydonica. Udział w zajęciach co do zasady jest bezpłatny dla uczestników -mogą jednak ponosić koszty materiałów do zajęć ( własny zakup np farb, pędzli itp). Zajęcia prowadzone są w blokach 2 x po 45 minut jeden raz w tygodniu. Bardzo prosimy o stosowanie się do zasad ochrony w czasach zagrożenia COViD 19 - dbajmy o siebie i naszych najbliższych. Obowiązuje noszenie maseczek w sali, ograniczona liczba uczestników ( do 10 osób), dezynfekcja rąk oraz wypełnienie oświadczeń dot. RODO i COViD.
Harmonogram zajęć w przeczytaj więcej ( rozwinięciu wiadomości )
V Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych OSP
Piwniczna najlepsza w powiatowym konkursie orkiestr
Wręczyłem nagrodę o wartości 2000 zł muzykom orkiestry OSP Piwniczna-Zdrój, która zdobyła pierwsze miejsce w V Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych. Tegoroczna edycja, z uwagi na COVID-19, miała nietypowy przebieg. Z powodu koronawirusa komisja konkursowa oceniała orkiestry w ich siedzibach, a na finał, który odbył się w Wiejskim Domu Kultury w Rożnowie, zaproszono tylko reprezentacje poszczególnych zespołów. Publiczności zaprezentowała się szerzej jedynie orkiestra OSP z Rożnowa, która dała finałowy koncert. Otrzymała ona wyróżnienie, podobnie jak orkiestry z Florynki i Tęgoborzy. Powiat w ramach swoich możliwości wspiera finansowo działania ochotniczych straży pożarnych. Mamy ich na Sądecczyźnie aż 102.
Marek Kwiatkowski
Galeria zdjęć
O. Marek Myśliński ponownie wybrany
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Bartłomieja Ap. w Zbyszycach prowadzona jest przez Ojców Duchaczy. Ostatnio brali oni udział w wyborach Przełożonego Polskiej Prowincji Zgromadzenia Ducha Świętego.
Ojciec Marek Myśliński CSSp został ponownie Przełożonym Wyższym Polskiej Prowincji Zgromadzenia Ducha Świętego.
Ojciec Marek Myśliński CSSp urodził się 10 czerwca 1974 r. Wychował się w Zalesiu Królewskim, w parafii Świekatowo, w diecezji pelplińskiej. W 1995 r. wstąpił do Zgromadzenia Ducha Świętego, pierwsze śluby zakonne złożył 8 września 1998 r., święcenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 2002 r. We wrześniu 2002 opuścił Polskę i udał się na misje do Senegalu, gdzie pracował przez 14 lat. Za swoją pracę na rzecz promocji Polski za granicą 15 kwietnia 2009 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. We wrześniu 2016 powrócił do Polski i pełnił funkcję ekonoma prowincjalnego, a od 2017 roku – Przełożonego Wyższego Polskiej Prowincji Zgromadzenia Ducha Świętego.
16 września tego roku, już podczas pierwszego głosowania, został ponownie wybrany przez uczestników XVI Kapituły Prowincjalnej, która odbywa się w Bydgoszczy w domu prowincjalnym Duchaczy, i zatwierdzony kolejnego dnia, 17 września, przez Przełożonego Generalnego Zgromadzenia i jego radę na prowincjała na kolejne trzy lata.
Poczytaj więcej o Duchaczach
Rożnowioki w nowych strojach
Rożnowskie zespoły regionalne po raz kolejny uzyskały zewnętrzne środki finansowe na realizację zadania pod nazwą "Doposażenie rożnowskich zespołów w stroje ludowe", łączna wartość zadania 35789 zł w tym płatne ze środków NCK 34000 zł. Wykonano renowację i zakup strojów ludowych oraz rekwizytów obrzędowych dla zespołów regionalnych kultywujących i popularyzujących lokalne tradycje w dziedzinie folkloru: muzyki, tańca, śpiewu i obrzędowości.
Projekt dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020.
Wykonawcą strojów ludowych jest Patryk Rutkowski.
Galeria zdjęć
Szybciej i wygodniej z Jamnej do Bukowca ( przez Górową)
Z udziałem finansowym gminy Zakliczyn wybudowana została droga Jamna – Podole-Górowa - Bukowiec. Zniszczoną nawierzchnię szutrową – na ponad 700 metrowym odcinku w miejscowości Podole Górowa – zastąpiła nawierzchnia w technologii betonowej.
Droga łącząca na skróty Jamną z Bukowcem przebiega przez teren trzech gmin – Zakliczyn, Gródek nad Dunajcem oraz Korzenna. Łączy powiat tarnowski z powiatem nowosądeckim. Jest to z jednej strony trasa zapewniająca mieszkańcom należytą komunikację drogową i połączenie drogi powiatowej nr 1566K Lipnica Wielka – Bukowiec z drogą wojewódzką nr 975 w m. Paleśnica, natomiast z drugiej strony jest to cieszący się coraz większą popularnością trakt turystyczny, przebiegający przez teren Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego.
Narodowe czytanie 2020

Akcja wspólnego, publicznego czytania dzieł z kanonu literatury polskiej, pod nazwą Narodowe Czytanie rozpoczęła się w 2012 roku. Została zainicjowana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego czytaniem „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.
Na tegoroczną akcję Narodowego Czytania Para Prezydencka wybrała lekturę "Balladyna" Juliusza Słowackiego.
Galeria zdjeć
"Cisza jak ta" w Gródku nad Dunajcem
W sobotni wieczór 5 września mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gródku n/D na spotkaniu autorskim Michała Łangowskiego i zespół „Cisza Jak Ta”. Przyjechali do nas na zaproszenie moderatora Dyskusyjnego Klubu Książki dla dosrosłych, działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Gródku n/Dunajcem.
Michał Łangowski jest autorem tekstów poetyckich. Reprezentuje nurt poezji śpiewanej, jest także wokalistą i gitarzystą zespołu "Cisza Jak Ta".
Podczas kameralnego spotkania opowiedział o miłości, zarówno słowem jak i dźwiękiem, wydobywając z poezji to co najlepsze i najpiękniejsze. Zespół "Cisza Jak Ta" - dwie gitary, delikatna perkusja, flet, skrzypce, piano, i sześć odmiennych głosów splatających słowa i dźwięki w urozmaiconą całość. Do tego zawsze towarzyszący zespołowi Juno - pies zespołowy. Usłyszeliśmy magiczne i piękne aranżacje do tekstów własnych oraz do wierszy znanych polskich poetów m.in Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej; Haliny Poświatowskiej, Bolesława Leśmiana, K.Przewy - Tetmajera, Edwarda Stachury czy Wojtka Bellona.
Swą muzyką niosą radość i uśmiech, ale także refleksję i zadumę. Poezją zdają się oczyszczać świat ze smutku i zła i robią to w sposób czarująco piękny. Z wdziękiem zjednują sobie przyjaciół, którzy z uśmiechem lub zadumą słuchają ich muzyki ubranej w słowa największych polskich poetów.
Galeria zdjęć
Koncert w Zbyszycach
Ksiądz proboszcz Parafii pod wezwaniem Św. Bartłomieja w Zbyszycach Władysław Pelczar oraz Fundacja Art Forum zaprosili nas na koncert Małopolskiego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w Zabytkach”, który odbył się w Kościele pw. Św Bartłomieja w Zbyszycach. W programie była prelekcja o zabytkach dr hab. Waldemara Komorowskiego oraz występ znakomitych włoskich muzyków, specjalizujących się w muzyce dawnej: Giorgio Matteoli – flet oraz Stefano Paladimessi – gitara.
Projekt ma na celu ułatwienie dostępu do kultury "na żywo" w reprezentatywnych dla Województwa Małopolskiego obiektach zabytkowych oraz wzmocnienie wiedzy z zakresu konserwacji na terenie małych miejscowości zagrożonych wykluczeniem z odbioru kultury. Dyrektorem Artystycznym festiwalu jest dr Maciej Zimka a wydarzenie zostało objęte patronatem przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Dzieł Sztuki - dr hab. Monikę Bogdanowską.
Organizatorem wydarzenia jest FUNDACJA ART FORUM.
Galeria zdjęć z koncertu Koncert został nagrany i zostanie wkrótce udostępniony.
Uwaga oszuści.
Na terenie Gminy pojawiły się próby wyłudzania pieniędzy przez telefon. Osoby dzwoniące, opowiadają o wypadku, chorobie, nagłej potrzebie dla kogoś z rodziny lub podają się za syna, córkę lub wnuczka. Z racji tego, że dzwonią głównie na telefony stacjonarne na utratę pieniędzy lub innych kosztowności narażone są przede wszystkim osoby starsze.
Przestępcy posługują się różnymi „legendami” i metodami mającymi uwiarygodnić ich, jako członków rodziny osób pokrzywdzonych.
Sprawcy wykorzystują wszelkiego rodzaju zabiegi socjotechniczne, które pomagają im zdobyć zaufanie swoich potencjalnych ofiar, aby następnie osiągnąć korzyści majątkowe. Rozmowa prowadzona jest w taki sposób, aby oszukiwana osoba uwierzyła, że rozmawia z kimś ze swojej rodziny i sama wymieniła jego imię oraz inne dane, pozwalające przestępcom wiarygodnie pokierować dalszą rozmową.

Apelujemy o rozwagę i zgłaszanie przypadków wymuszeń oszustw na Policję, która zajmuje się tą sprawą.
Bądźmy czujni, nie dajmy się oszustom. !
Prosimy o przekazywanie tej informacji bliskim, sąsiadom, znajomym!
Festiwal Muzyka w zabytkach
Szanowni Państwo,
Ksiądz proboszcz Parafii pod wezwaniem Św. Bartłomieja w Zbyszycach Władysław Pelczar oraz Fundacja Art Forum pragną serdecznie zaprosić na koncert Małopolskiego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w Zabytkach”, który odbędzie się dnia 6 września 2020 o godz. 18:00 w Kościele pw. Św Bartłomieja w Zbyszycach. W programie prelekcja o zabytkach dr hab. Waldemara Komorowskiego oraz występ znakomitych włoskich muzyków, specjalizujących się w muzyce dawnej: Giorgio Matteoli – flet oraz Stefano Paladimessi – gitara.
Projekt ma na celu ułatwienie dostępu do kultury "na żywo" w reprezentatywnych dla Województwa Małopolskiego obiektach zabytkowych oraz wzmocnienie wiedzy z zakresu konserwacji na terenie małych miejscowości zagrożonych wykluczeniem z odbioru kultury. Dyrektorem Artystycznym festiwalu jest dr Maciej Zimka a wydarzenie zostało objęte patronatem przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Dzieł Sztuki - dr hab. Monikę Bogdanowską. Patronami medialnymi wydarzenia są: TVP Kultura, TVP 3 Kraków, Radio Kraków.
Organizatorem wydarzenia jest FUNDACJA ART FORUM.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”
W związku z wprowadzonym stanem epidemii wirusa SARS - CoV- 2 i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia ilość miejsc ograniczona. Zalecamy dokonanie rezerwacji poprzez e-mail: zgloszenia.mwz@gmail.com. Decyduje kolejność zgłoszeń."
Powalczmy o flagę!!!

Projekt Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.
Oddaj głos poparcia
Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią (szczegóły w regulaminie) liczbę głosów poparcia online za pomocą niniejszego serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.
Link do info
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
Postępowanie o udzie...
2020 gazeta lokalna...
Zamówienia publiczne...
Gazeta kwiecień 2019
Sportowy początek roku
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Solonka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008