28.05.2018
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 5,787,827 osobą
na tej stronie
Gości online: 1
NowościTaniec towarzyski - zapraszamy!!!

Masz wolny wieczór w piątek? Zapraszamy na zajęcia:
Taniec towarzyski dla dorosłych.
Zajęcia od najbliższego piątku (10 listopada) w godzinach od 19 oo do 20 3o.
Szczegóły: 18 440 15 27 lub 666 250 305
NowościJelnianki Mistrzyniami Powiatu !!!
W dniu 30.10.2017 na hali w Brzeznej został rozegrany finał Powiatowy w Halowej Piłki Nożnej dziewcząt. W zawodach tych bezkonkurencyjne okazały się gimnazjalistki z Jelnej, które odniosły komplet zwycięstw i będą reprezentować powiat Nowosądecki podczas zawodów Rejonowych.
Gratulujemy !!!
Galeria zdjęć i sprawozdanie z zawodów
NowościWizyta studyjna w Hospicjum im. Chrystusa Króla w Stróżach
/>Uczniowie szkoły w Przydonicy w ramach zajęć z wolontariatu wybrali się tym razem do Stróż.
Dzięki uprzejmości kierownictwa Hospicjum im. Chrystusa Króla, a także pomocy ze strony naszego Proboszcza ks. Janusza Szczypki, wolontariusze z klas IV-VII mieli możliwość zapoznania się z działalnością jednostki, która pomaga potrzebującym, chorym ludziom. Przygotowania do wyjazdu rozpoczęły się dzień wcześniej - spakowaliśmy drobne upominki, a Karolina i Asia z kl. V wraz z rodzicami przygotowały smaczne placki.
W...izyta rozpoczęła się od serdecznego przywitania nas przez siostrę oddziałową. Mieliśmy szczęście, gdyż hospicjum odwiedził jego założyciel - senator Stanisław Kogut, który opowiedział nam o początkach tego miejsca i działalności ośrodka. Podzielił się z nami swoimi przeżyciami z dzieciństwa i przekonywał, że należy wierzyć w siebie i starać się być coraz lepszym. Podkreślał, że powinniśmy być dumni z naszego pochodzenia i z wiarą i nadzieją podchodzić do trudnych, codziennych spraw. Na zakończanie rozmowy zrobiliśmy sobie z panem senatorem pamiątkowe zdjęcie i obiecaliśmy, że będziemy odwiedzać hospicjum tak często, jak zdołamy.
Fotki z wyjazdu
NowościŚladami Zawiszy po raz dwudziesty drugi.
/>W miniony czwartek (19.10) uczniowie z trzech szkół naszej gminy ( Przydonica, Podole - Górowa oraz Roztoka Brzeziny) uczestniczyli w XXII edycji Jesiennego Rajdu Szlakami Zawiszy. Blisko 150 - osobowa grupa pomaszerowała z Posadowej do Rożnowa, zdobywając po drodze szczyt Majdanu. Dzięki pięknej pogodzie uczestnicy wycieczki mogli podziwiać Polską Złotą Jesień spacerując po Pogórzu Rożnowskim- Bartkowej Posadowej- Majdanie z metą w Rożnowie, gdzie czekały na nich gorące kiełbaski, a także konkursy. Wszyscy wrócili zmęczeni ale zadowoleni :) XXII Rajd Szlakami Zawiszy przeszedł do historii... Jednak czas szybko płynie i już za rok ponownie spotkamy się na trasie.
Galeria zdjęć
NowościJubilesz małżeństw 2017
W dniu dzisiejszym z małżeństwami, które ukończyły 50 lat wspólnego życia spotkały się władze powiatu i gminy, nie zabrakło księży proboszczów. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się Mszą Św koncelebrowaną przez Księży Proboszczów z Przydonicy i Rożnowa. Ks. Szczypka przypomniał Jubilatom wydarzenia sprzed 50 lat, kiedy to składali słowa przysięgi małżeńskiej. Później nastąpiło wręczenie medali na długoletnie pożycie małżeńskie nadanych przez Prezydenta RP oraz okolicznościowych adresów skierowanych do Jubilatów przez Biskupa Tarnowskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Nowosądeckiego oraz Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy. Uroczystość zakończyło odśpiewanie "Sto lat" w tak muzyki granej przez Kapelę "Rożnowioki".
Galeria zdjęć
NowościŻegnamy najstarszą mieszkankę naszej gminy.
Dzisiejszego dnia Rodzina, mieszkańcy Tropia i gminy Gródek n.D będą towarzyszyć Pani Marii w jej ostatniej drodze. Ostatnie pożegnanie nastąpi w kościele parafialnym w Tropiu, po czym Zmarła spocznie na tropskim cmentarzu. Pani Maria Woźniak z Tropia 8 lutego 2017 roku skończyła 105 lat i była najstarszą mieszkanką naszej Gminy.
Po ostatnich 105 urodzinach napisaliśmy:
Pani Maria z humorem i właściwą dla siebie pogodą ducha znosi trudy codzienności, nie narzeka, nie bierze żadnych tabletek, czas uprzyjemnia sobie słuchaniem radia i śpiewaniem. Szacowna Jubilatka zawsze czeka na gości, darząc ich uśmiechem i troską. Zaś mottem codzienności Pani Marii jest modlitwa. Przy urodzinowym torcie Pani Maria raczyła swoich gości opowieściami ze swojego długiego, trudnego ale i pięknego życia. Interesuje się też polityką zarówno tą naszą lokalną jak i krajową. Po badaniach kontrolnych Pani doktor powiedziała, iż takich wyników jak ma pani Maria, mogłaby jej pozazdrościć nie jedna 30 latka. W codziennym życiu pomaga jej wnuczka wraz z mężem mieszkająca obok.
NowościWspólne ćwiczenia sprawności działania naszych strażaków
14 października 2017 roku na terenie byłego Ośrodka Szkolenia Kadr Służby Więziennej w Bartkowej-Posadowej „Bartek” przeprowadzono ćwiczenia doskonaląco-zgrywające jednostek OSP z terenu gminy Gródek nad Dunajcem.

Celem ćwiczeń było nabycie praktycznych umiejętności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych podczas pożarów na obiektach wielkopowierzchniowych. Ćwiczące jednostki z OSP Rożnów, Gródek nad Dunajcem, Jelna i Przydonica prowadziły działania ratowniczo-gaśnicze mające na celu ugaszenie ognia powstałego wewnątrz budynku dawnego ośrodka wypoczynkowego. W trakcie prowadzonych działań zbudowano linie dostarczające wodę bezpośrednio z jeziora rożnowskiego oraz symulowano ewakuację osób poszkodowanych z budynku.
NowościWkrótce rusza modernizacja WDK w Rożnowie.

Zakład Remontowo-Budowlany z Podegrodzia zmodernizuje i rozbuduje Wiejski Dom Kultury w Rożnowie. Za kwotę ponad 1,47 mln zł budynek z którego korzysta także Szkoła Muzyczna zmieni się nie do poznania. Dobudowana zostanie klatka schodowa, nieużytkowe poddasze zostanie zaadaptowane na sale lekcyjno-warsztatowe i studio nagrań, a istniejące pomieszczenia na parterze przejdą gruntowną modernizację. Zmieni się również wygląd budynku z zewnątrz dzięki nowej elewacji, dachowi i zagospodarowaniu terenu wokół.
NowościZapytaj babci, zapytaj dziadka... zapraszamy na spotkanie!

5 października br. zapraszamy na finałowe spotkanie integracyjne organizowane w Osadzie Młyńskiej w Roztoce-Brzeziny w ramach projekt pn. Zapytaj babci, zapytaj dziadka... realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gródku nad Dunajcem we współpracy z wolontariatem ze szkół z terenu naszej gminy...
NowościPartnerska wizyta w Solonce

W dnach 20-22 września na Ukrainie przebywała delegacja naszej gminy. Na zaproszenie władz Solonki - naszej ukraińskiej gminy partnerskiej pojechał Zespół Regionalny "Małe Rożnowioki" oraz przedstawiciele władz gminy Gródek n.D. Podczas zwiedzania Lwowa zobaczyliśmy bazyliki trzech religii chrześcijańskich oraz zabytkowe centrum miasta. Podczas pobytu w Solonce "Rożnowioki" wystąpiły na scenie ich domu kultury.

Galeria zdjęć
NowościNarodowe Czytanie "Wesela" z Biblioteką
Narodowe Czytanie "Wesela" St.Wyspiańskiego z Gminną Biblioteką Publiczną w Gródku n/D.

W środę 13 września 2017 roku o godz. 10.30 na świetlicy Szkoły w Gródku n/D odbyło się Narodowe Czytanie fragmentów "Wesela" ST. Wyspiańskiego.

Narodowe Czytanie to akcja, której pomysłodawcą jest kancelaria Prezydenta i odbywa się od 2012 roku. Celem akcji jest popularyzacja kanonu rodzimej literatury oraz promocja czytelnictwa.

W tegoroczną , szóstą już edycję włączyła się po raz pierwszy Gminna Biblioteka Publiczna w Gródku n/Dunajcem. Fragmenty "Wesela" czytali przedstawiciele Urzędu Gminy w Gródku n/D, Szkoły w Gródku n/D ,Spółki "Dunajec", Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz młodzież. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania oraz zgromadzonej publiczności.
Fotorelacja oraz filmiki na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Gródku n/D
Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008