04.10.2023
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

7,478,828 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 1

Świąteczny konkurs literacki.

"Święta? Święta... Święta!!!
Opowiedz nam swoją magiczną historię"'


Jakie mogłyby być Święta? Zastanów się , uruchom wyobraźnię i napisz nam swoją świąteczną opowieść. Opowiedz o marzeniach, o tym co niekoniecznie się wydarzyło ale mogłoby się zdarzyć;) O magii Świąt i o tym co jest dla Ciebie najważniejsze, najcenniejsze.....

Regulamin konkursu

1.Cele konkursu:
- zachęcenie miłośników pisania do prezentowania własnych umiejętności,
- popularyzowanie twórczości literackiej dzieci i młodzieży,
- rozwijanie wrażliwości i wyobraźni.
2. Adresaci konkursu:
Uczniowie szkół podstawowych gm. Gródek n/D w dwóch kategoriach: klasy (IV - V ) i klasy (VI-VIII).
3. Zasady uczestnictwa:
- Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie na adres organizatora samodzielnej pracy dotąd niepublikowanej w innych konkursach, związanej z tematyką świąt Bożego Narodzenia. To powinna być wasza własna prawdziwa lub wymyślona historia świąteczna.
- Prace
min. 1 strona A4, czcionka 12- kategoria młodsza kl. IV- V SP,
min. 2 strony A4, czcionka 12 – kl. VI-VIII SP,
napisane w formie opowiadania, można wzbogacić ilustracjami.
Warunkiem udziału w konkursie jest dołączenie do pracy danych autora: imię nazwisko, adres szkoły, nr telefonu i adres e-mailowy oraz zgody opiekunów prawnych niepełnoletnich uczestników konkursu na gromadzenie, przechowywanie i przetwarzanie przez Organizatora ich danych osobowych oraz zgody na nagranie nagrodzonego tekstu i opublikowanie go na stronach internetowych i mediach społecznościowych Organizatorów konkursu, (zał.nr1).
Organizatorami konkursu są Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury w Gródku n/Dunajcem.
Termin składania prac:
Prace należy wysyłać do 18 grudnia 2020r. na adres:
Gminna Biblioteka Publiczna w Gródku n/Dunajcem
33-318 Gródek n/D 28
lub na adres mailowy gbp_grodek@onet.eu
Kryteria oceniania:
- twórczy charakter utworu,
- zgodność z tematem,
- poprawność ortograficzna, stylistyczna i językową.
Zasady przyznawania nagród:
Prace zostaną ocenione przez Komisję Konkursową.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 22 grudnia 2020 roku na stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Gródku n/Dunajcem.
Uczestnicy wyróżnionych prac konkursowych otrzymają nagrody niespodzianki a za pierwsze trzy miejsca w dwóch kategoriach wiekowych przyznane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zapraszamy:)
Liczymy na Waszą kreatywność i pomysłowość:)))

Do pobrania Regulamin wraz Załącznikiem nr.1.
Bezpłatne badania mammograficzne w grudniu
Szanowni Państwo,
LUX MED zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Wyniki realizacji Programu są niestety bardzo niepokojące. Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji Pań objętej badaniami. Według stanu na dzień 1 listopada 2020 roku wynosi on zaledwie 34,81 % uprawnionych Polek.
Dziękujemy wszystkim Paniom, które podjęły odpowiedzialną decyzję i już zarejestrowały się na badanie. Zachęcamy te Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań wcześniej o nie zwlekanie z ich realizacją. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala bowiem na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Przypominamy, że grudzień 2020 roku jest ostatnim miesiącem, w którym z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać Panie z rocznika 1951.
Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:
Łososina Dolna – 1 grudnia 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Ośrodku Zdrowia, Łososina Dolna 170, Gródek nad Dunajcem – 1 grudnia 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Przychodni "Gródmed", Gródek nad Dunajcem 170 ,
Grybów – 2 grudnia 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy MOSiR - Stadionie Miejskim, ul. Grunwaldzka 47 ,
Utopia Julki Szarek

Julia Szarek - Rożnowianka od urodzenia.

Pogodna i uśmiechnięta, pracowita i skłonna do pomocy innym. Jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. Swoje umiejętności szlifowała w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu.

,,Jestem szczęśliwa, że mogę przedstawić Wam debiutancki utwór, moją ,,Utopię”. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że Utopia powstała! Będzie mi bardzo miło, gdy podzielicie się ze mną opinią, a jeśli utwór się spodoba – udostępnicie dalej” – pisała Julia na swoim profilu na Facebooku.
Dalsze ograniczenia pracy GOK
W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii, informujemy, że od 7-29 listopada 2020r. wszystkie instytucje kultury, w tym Gminna Biblioteka Publiczna w Gródku n/Dunajcem i jej filia w Rożnowie zostają zamknięte.
Automatycznie zostaje wydłużony termin zwrotu książek.
ZAWIESZAMY zajęcia w placówkach GOK do odwołania.
Do zajęć wrócimy, kiedy pozwolą na to warunki sanitarne. Dbajmy o siebie i swoich najbliższych.
Kontakt z Gminnym Ośrodkiem Kultury: tel. 18 4401527 lub preferowany e-mail: gok-grodek@wp.pl
Uroczystości 11 listopada w tym roku
Tegoroczne obchody 102 rocznicy odzyskania niepodległości to manifestacja miłości do ojczyzny i szacunku do jej historii. Obchodzimy je jednak w tych trudnych czasach, ograniczeniach wynikających z czasu pandemii. Dzisiejsza forma obchodów wynika właśnie w tych ograniczeń oraz troski o zdrowie mieszkańców gminy.
Uroczysta Msza Św. za Ojczyznę odbyła się w kościele parafialnym w Przydonicy . Można było uczestniczyć w niej on-line co szczególnie zalecamy ze względu na ograniczenia czasu pandemii. Msza Św. rozpocznie się 11 listopada o godz.16.oo.
Wszyscy zapewne pragniemy, aby przeżywanie i świętowanie wydarzeń związanych z obchodami rocznicy niepodległości prowadziło do budowania JEDNOŚCI W KRAJU, W POWIECIE CZY GMINIE. Jedności, która sprawi, że mimo różnorodności i odmiennych poglądów czasem nawet trudnych do zaakceptowania, wspólnie świętujemy 11 listopada. To jest nasz wielki obowiązek, bo nasi przodkowie, walcząc o niepodległość, nie myśleli o sobie, i swoich interesach, ale myśleli także o nas, abyśmy żyli w suwerennym państwie, żebyśmy sami stanowili o sobie.
Galeria zdjęć
Droga w Rożnowie zamknieta - czwartek i piątek

5 i 6 listopada 2020 r. w godz. 7:30 – 16:30 będzie układana nawierzchnia ścieralna na drodze powiatowej Tropie – Rożnów – Bartkowa Posadowa.

W związku z tym droga ta będzie zamknięta dla ruchu w tym okresie na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową Witowice – Rożnów do kościoła w Rożnowie.

Objazd drogą powiatową Witowice – Rożnów, drogą krajową nr 75 i drogą wojewódzką 975.
Muzyka w zabytkach - koncert w Zbyszycach
Ksiądz proboszcz Parafii pod wezwaniem Św. Bartłomieja w Zbyszycach Władysław Pelczar oraz Fundacja Art Forum zaprosili nas na koncert Małopolskiego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w Zabytkach”, który odbył się w Kościele pw. Św Bartłomieja w Zbyszycach. W programie była prelekcja o zabytkach dr hab. Waldemara Komorowskiego oraz występ znakomitych włoskich muzyków, specjalizujących się w muzyce dawnej: Giorgio Matteoli – flet oraz Stefano Paladimessi – gitara.
Projekt ma na celu ułatwienie dostępu do kultury "na żywo" w reprezentatywnych dla Województwa Małopolskiego obiektach zabytkowych oraz wzmocnienie wiedzy z zakresu konserwacji na terenie małych miejscowości zagrożonych wykluczeniem z odbioru kultury. Dyrektorem Artystycznym festiwalu jest dr Maciej Zimka a wydarzenie zostało objęte patronatem przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Dzieł Sztuki - dr hab. Monikę Bogdanowską.
Organizatorem wydarzenia jest FUNDACJA ART FORUM.
Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia
Uwaga, zawieszamy zajęcia

Z powodu zawieszenia zajęć dla klas 4-8 w szkołach podstawowych oraz szkołach ponadpodstawowych i zakazem poruszania się samodzielnie osób do 16 roku życia w godz. 8.oo-16.oo ZAWIESZAMY zajęcia w placówkach GOK do odwołania ( minimum dwa tygodnie). Do zajęć wrócimy, kiedy pozwolą na to warunki sanitarne.
Dbajmy o siebie i swoich najbliższych.
Nowe instrumenty dla "Pogórza".
Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne "Pogórze" już oficjalnie może się pochwalić, że zrealizowało projekt pod tytułem: "wspieranie folkloru, rozwój i promocja kultury lokalnej poprzez zakup instrumentów muzycznych dla kapeli "Rożnowioki".
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
W ramach zadania zakupiono nowy kontrabas 3/4 oraz 2x skrzypce lutnicze.
Mamy nadzieję, że za niedługo będą mogli Państwo usłyszeć dźwięki płynące z nowych instrumentów!
Nowe instrumenty.
Nowe wyposażenie pracowni ceramiki i fotografii dla WDK Bartkowa.

"Wyposażenie pracowni instruktorskiej- ceramicznej połączonej z fotografią w Wiejskim Domu Kultury w Bartkowej-Posadowej" to nazwa projektu na realizację którego udało się pozyskać ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Łączna wartość to 57840 zł - z tym środki MKiDN - 46000 zł.
W ramach projektu dokonujemy zakupów nowego wyposażenia pracowni ceramicznej oraz sprzętu fotograficznego na potrzeby zajęć fotograficznych. Oczywiście pozyskane środki to także nowy sprzęt : szafy, krzesła, biurko, komputer dostosowane do osób niepełnosprawnych.
Okres dostaw i montażu sprzętu trwa do końca września. W tym okresie normalnie ( z obostrzeniami rygorów pandemii ) odbywają się dotychczasowe zajęcia prowadzone przez instruktorów.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”
Zaproszenie na warsztaty kulinarne
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
Postępowanie o udzie...
2020 gazeta lokalna...
Zamówienia publiczne...
Gazeta kwiecień 2019
Sportowy początek roku
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Solonka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008