28.05.2018
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 5,787,798 osobą
na tej stronie
Gości online: 1
NowościSzopki 2017
Zakończył się doroczny konkurs szopek organizowany przez GOK. Udział wzięło czterdzieści siedem osób - wykonując dwadzieścia cztery szopki. Zgodnie z regulaminem szopki wykonane są własnoręcznie przez osoby indywidualne lub zespoły ( do 3 osób ). Na uwagę zasługują ręcznie wykonane postacie w szopkach. Wręczenie nagród nastąpi tradycyjnie podczas koncertu noworocznego - który planowany jest na dzień 21 stycznia w Rożnowie.
Galeria zdjęć
NowościKolejny sukces piłkarek z Jelnej
W dniach 2-3 grudnia w finałach Mistrzostw Polski w futsalu kobiet U16 we Wrocławiu wystąpiły 3 zawodniczki UKS 3 Staszkówka Jelna - Sandra Różycka, Paulina Tomasiak i Anna Bałuszyńska, reprezentując drużynę Wandy Kraków (drużyna UKS 3 Staszkówka Jelna nie uczestniczy w rozgrywkach futsalowych, a regulamin turnieju pozwala na wypożyczenie zawodniczek do innego klubu). Zespół Wandy Kraków zdobył wicemistrzostwo Polski. Do sukcesu krakowskiego klubu bardzo przyczyniły się zawodniczki z Jelnej, które w każdym meczu wychodziły w pierwszym składzie. Ponadto Paulina Tomasiak została królową strzelców Mistrzostw, a Sandra Różycka uplasowała się na trzeciej pozycji na liście strzelców. Również trzecia zawodniczka z Jelnej, Anna Bałuszyńska, miała duży wkład w sukces piłkarek z Małopolski, pełniąc funkcję podstawowej bramkarki, wielokrotnie ratując swój zespół z opresji. Gratulujemy kolejnego sukcesu zawodniczkom z naszego regionu i życzymy dalszych sukcesów.
NowościSP Sienna wicemistrzem powiatu w tenisie stołowym.
W Zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. W zawodach, rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2017/18, brały udział zespoły złożone z uczniów jednej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców. Prawo gry miały szkoły, które zajęły 1 i 2 miejsca w zawodach międzygminnych.
Bardzo dobrze spisała się nasza drużyna ze Szkoły Podstawowej w Siennej zajmując bardzo wysokie, drugie miejsce i tym samym awansując do dalszego etapu, czyli zawodów rejonowych.
Skład zespołu to: Dawid Trojanowski i Jakub Krężel - opiekun pani Dominika Zielińska.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek!!!
Sprawozdanie z awodów
NowościJelna Wicemistrzem Małopolski w halowej piłce nożnej dziewcząt
W Mistrzostwach Małopolski w halowej piłce nożnej dziewcząt – roczniki 2002, 2003 i 2004 – Igrzyska Młodzieży – wystąpiło 5 zespołów: Szkoła Podstawowa w Trzemeśni – powiat myślenicki, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tarnowie – miasto Tarnów, Szkoła Podstawowa w Piotrowicach – powiat oświęcimski, Szkoła Podstawowa w Jelnej – powiat nowosądecki, Szkoła Podstawowa nr 2 w Miechowie – powiat miechowski.
Bardzo dobrze zaprezentował się reprezentant naszego powiatu – Szkoła Podstawowa w Jelnej, króra zdobyła Wicemistrzostwo Małopolski ustępując tylko Szkole Podstawowej w Trzemieśni.
Gratulujemy!!!
Sprawozdanie i kilka zdjęć z zawodów

NowościCoraz prężniej działa rożnowski Klub Seniora
Z inicjatywy Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Pana Henryka Rozmusa powstał w dniu 24.10.2016 r. w osiedlu spółdzielczym Klub Seniora przy Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Rożnów” w Rożnowie, który zrzesza osoby samotne i starsze głównie emerytów i rencistów mieszkających w zasobach Spółdzielni.
Na spotkaniu organizacyjnym w dniu 24.10.2016 r. został nakreślony program działania Klubu, oraz wybrano władze Klubu Seniora. Przewodniczącą Klubu Seniora została Pani Halina Popiela-Burda.
Kontakt: Przewodnicząca Klubu Seniora tel. +48 694 702 378, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej +48 18 44 035 78,
http://klub-seniora.osobie.net
Klub w ciągu roku zorganizował kilkanaście imprez dla swoich członków - spotkanie opłatkowe, spotkanie karnawałowe, dzień kobiet, szkolenia na temat praw seniora i karty seniora, chorób "odkleszczowych" badanie słuchu oraz wyjazdy do Kościoła Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu i "sandomierskim Traktem".
Obecnie w budynku Klubu trwa remont, którego zakończenie planowane jest na koniec grudnia br.
NowościSAMOCHÓD POŻARNICZY DLA OSP GRÓDEK NAD DUNAJCEM
15 listopada 2017 OSP Gródek nad Dunajcem otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy, marki Iveco Magirus Eurofire o mocy 240 KM z napędem 4 x 4. Pojazd ma przebieg 12800 km, sześcioosobową kabinę, zbiornik wody na 2400l, ponadto dysponuje linią szybkiego natarcia oraz automatycznie wysuwanym masztem oświetleniowym. Wcześniej samochód służył w niemieckiej jednostce ochrony przeciwpożarowej, gdzie pełnił służbę od 1997 roku.

Zakupu dokonano w całości z budżetu Gminy Gródek nad Dunajcem - koszt samochodu wyniósł 265 000,00 zł brutto, część wyposażenia została zakupiona wraz z samochodem a część zostanie przeniesiona z dotychczas używanego Kamaza oraz Peugota.

NowościCzytanie sztuki "Podopieczni" w Rożnowie
W imieniu aktorów zapraszamy wszystkich chętnych na czytanie sztuki "Podopieczni". Odbędzie się ono 27 listopada o godz. 17. w Szkole Podstawowej w Rożnowie. Wstęp bezpłatny!
Plan spotkania:
- teatralne czytanie PODOPIECZNYCH (sztuka o uchodźcach) przez Martynę Peszko i Krzysztofa Ogłozę w reżyserii Katarzyny Szyngiery,
- po czytaniu rozmowa z Krystyną Duniec.
W załączeniu przesyłam dodatkowe informacje. Bardzo proszę o ich rozpropagowanie. Pani Peszko liczy na obecność dorosłych.
NowościRuszył remont WDK w Rożnowie
Od kilku dni Wiejski Dom Kultury w Rożnowie przestał pełnić swoją normalną funkcję - zawładnęła nim ekipa z Zakładu Remontowo-Budowlanego z Podegrodzia, która zmodernizuje i rozbuduje go. Za kwotę ponad 1,47 mln zł budynek z którego korzysta także Szkoła Muzyczna zmieni się nie do poznania. Dobudowana zostanie klatka schodowa, nieużytkowe poddasze zostanie zaadaptowane na sale lekcyjno-warsztatowe i studio nagrań, a istniejące pomieszczenia na parterze przejdą gruntowną modernizację. Zmieni się również wygląd budynku z zewnątrz dzięki nowej elewacji, dachowi i zagospodarowaniu terenu wokół.
Zajęcia prowadzone do tej pory w budynku zostały przeniesione - Biblioteka, zajęcia zespołu regionalnego, Szkoła Muzyczna - wkrótce poinformujemy o zakończonych przeprowadzkach i zmianach godzin pracy.
NowościŚwięto Niepodległości 2017 w Przydonicy
W niedzielę 12 listopada 2017 w Przydonicy odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele w Przydonicy, skąd wszyscy udali się do pobliskiej remizy OSP na koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Rożnowie. Całość zakończyło przekazanie druhom z Przydonicy sprzętu strażackiego zakupionego w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska”.

Ochotnicza Straż Pożarna z Przydonicy "wzbogaciła się" o kolejne 2 komplety specjalilstycznej odzieży ochronnej oraz pilarkę ratowniczą.

Zakup został sfinansowany w 50% z dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego, a pozostałą część pokryła jednostka OSP Przydonica i Gmina Gródek nad Dunajcem

Galeria zdjęć z imprezy
NowościJubileusz Pana Stanisława Wolaka
Na jednym z profili społecznościowych przeczytaliśmy takie oto zaproszenie.
Drodzy znajomi,przyjaciele i miłośnicy muzyki organowej i chóralnej mojego taty Stanisława.Serdecznie zapraszam na msze św Kościele Kolejowym w najbliższą niedziele 12 listopada o godz.12.30.Tata będzie obchodzić podwójny piękny jubileusz-60 lecia pracy twórczej i artystycznej oraz 80 rocznicę urodzin (to niemożliwe patrząc na świetną formę zarówno fizyczną i muzyczną taty!!!:)

Dla przypomnienia- Pan Stanisław Wolak, Sądeczanin, pochodzi z Tropia. Jest jednym w wielu sławnych organistów, mających swoje korzenie w tej miejscowości. Jest jedną z kilku osób wyróżnionych przez Radę Gminy w Gródku nad Dunajcem tytułem : „Honorowego Obywatela Gminy Gródek nad Dunajcem” i „Zasłużony dla Gminy Gródek nad Dunajcem”.

„Prawdziwy artysta nie posiada dumy. Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca. ” –( Ludwig van Beethoven) - Stanisław Wolak – organista i dyrygent, mistrz, posiadający znaczący i uznany dorobek a przy tym niezwykle skromny-nie posiada dumy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i dużo zdrowia.
NowościKolejny sukces Łukasza Pławeckiego
Nowosądeczanin, pochodzący z Roztoki Brzeziny zawodnik Klubu Halny Nowy Sącz Łukasz Płąwecki zdobył kolejny laur. Łukasz Pławecki walczył podczas finału o tytuł najlepszego zawodnika organizacji Celtic Gladiator. Po pięciu rundach jednogłośnie pokonał na punkty Słowaka Tomasa Drabika. To kolejny już triumf na koncie zawodnika, który jest aktualnie mistrzem świata w kickboxingu. - Walczyłem mądrze pod względem taktycznym. Można powiedzieć inteligentnie. Nie było tam sensu iść w wymianę, walczyć na chaos. Przeciwnik był trudny, odporny na ciosy i przyjął wiele uderzeń. Dobrze czułem się w tej walce, odpowiednio pilnowałem dystansu, regulowałem sobie tempo, szedłem do przodu i stopniowo realizowałem założenia taktyczne. Po poprzedniej gali był pewien dyskomfort, mocne poobijanie, więc w przygotowaniach musiałem zrezygnować właściwie z kopania. Tym razem wszystko poszło, jak trzeba - powiedział nam Łukasz Pławecki.

To nie był pierwszy raz, kiedy obaj wojownicy mierzyli się ze sobą. - Trzy lata temu po raz pierwszy spotkałem się z tym rywalem. Zaproszono mnie wtedy na pokazową walkę, do zaprezentowania na Słowacji. Na miejscu okazało się, że to prawdziwy pojedynek, dodatkowo wbrew wcześniejszym zapowiedziom był zakończony oficjalnym werdyktem. Wygrał mój rywal, sędziowali mu koledzy z klubu, ale przecież to nie jego wina. Wyszło, jak wyszło - dodał sądecki wojownik.
Łukasz - gratulacje... i życzenia dalszych sukcesów.
Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008