24.07.2024
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

7,700,481 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 1

GOK w czasie pandemii

Zazwyczaj początek roku to okres wytężonej pracy – przygotowanie i przeprowadzenie zajęć z kalendarza imprez – co roku zapraszaliśmy na koncert noworoczny, prowadziliśmy liczne zajęcia w okresie ferii zimowych.
Czas pandemii wszystko to diametralnie zmienił. Obowiązujące obostrzenia i zasady reżimu sanitarnego wymusiły wiele zmian, które ograniczają nasze działania. Chcielibyśmy jednak podzielić się z Wami tym co udało się osiągnąć w tym trudnym czasie i jak wygląda nasza obecna działalność.
Wbrew wszystkiemu okres epidemii przyczynił się do zwiększenia frekwencji w naszej Gminnej Bibliotece Publicznej. Zarówno Biblioteka w Gródku jak i jej filia w Rożnowie cały czas funkcjonują poszerzając systematycznie w miarę możliwości finansowych ofertę dla naszych czytelników. Dużą popularnością cieszył się również świąteczny konkurs literacki a nagrodzone prace zostały nagrane i można je wysłuchać na kanale YouTube.
W obowiązującym reżimie sanitarnym odbywają się próby zarówno Big Bandu Rożnów jak i orkiestry dętej działającej przy OSP Rożnów. Mimo trwającej pandemii zespół regionalny „Rożnowska Dolina” wciąż prężnie działa. W Sanktuarium w Przydonicy odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Sanktuaryjnego z Przydonicy i Zespołu Regionalnego „Rożnowska Dolina”, koncert można było wysłuchać i oglądać za pośrednictwem transmisji internetowej. Zespół nagrał również teledysk do jednej z nagranych wcześniej kolęd. Warto wspomnieć, iż przedstawienie autentyczności śpiewu i teledysku wymagało wiele wysiłku i wyrzeczeń. Powstaje kolejna płyta z kolędami i pastorałkami, która będzie dostępna już na następne święta. Zespól wziął udział w Festiwalu Zespołów Lachowskich i Góralskich w Krynicy Zdroju, gdzie otrzymał dyplom za „Bardzo dobry pokaz tańców i starannie dobrane stroje”. Młodzi pasjonaci kultury ludowej spotykali się, by nagrać program na 36. Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego, gdzie jak się później okazało zdobyli II miejsce. Jako grupa włączyli się w akcje „Gaszyn challenge” oraz akcję „Krew wzywa krew”. Przygotowują się do kolejnych bardzo ważnych konkursów, m.in. Tygodnia Kultury Beskidzkiej oraz Festiwalu Folklory Górali Polskich w Żywcu. Warto podkreślić, że od długiego już czasu, na wszelkie konkursy i festiwale zespół „Rożnowska Dolina” prezentuje się jako grupa z Gródka nad Dunajcem tym samym podkreślając przynależność do gminy Gródek nad Dunajcem.
Czekamy niecierpliwie na możliwość wznowienia zajęć z dziećmi i młodzieżą (zajęcia wystartowały jesienią) w każdym z naszych obiektów. Były to zajęcia plastyczne, bibułkarstwo, ceramika i fotografia. Jeśli tylko warunki pandemiczne zmienią się na tyle, by MKiDN wydało zgodę na wznowienie zajęć – uruchomimy te zajęcia ponownie.
Dokonano ostatecznego rozliczenia projektu i umowy z MKiDN na pracownię ceramiczno-fotograficzną. Przygotowaliśmy i złożyliśmy dwa kolejne projekty na zakup sceny (Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Pogórze”) oraz zakup zadaszenia sceny (GOK). Zakończyliśmy konkurs szopek i wręczyliśmy ich twórcom nagrody. Przygotowujemy kolejną edycję konkursu pisanek i konkursu palm wielkanocnych. W ostatnim czasie zmieniła się także nasza baza. W Jelnej korzystamy z nowego budynku świetlicy (w budynku remizy OSP Jelna). WDK Bartkowa – Posadowa otrzymała nową pracownię ceramiki i fotografii. Budynek przeszedł też modernizację w środku – odnowione malowanie ścian, wymieniono okna od strony boisk, zamontowano nowe ogrzewanie CO oraz klimatyzację. WDK Roztoka Brzeziny to także nowy system ogrzewania CO (nowy piec, kaloryfery) , odnowione pomalowane pomieszczenia, konserwacja sprzętu komputerowego. Do budynku dotarł także stół do bilardu. Przed budynkiem GOK w Gródku nad Dunajcem parkuje „nowy” dla nas samochód pozyskany z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Pożegnaliśmy naszą dotychczasową VW Carawelle – jej miejsce zajął biały Mercedes, który stoi na zmodernizowanym parkingu (ułożona kostka). We współpracy z Urzędem Gminy przygotowaliśmy trochę materiałów promocyjnych – „Informator turystyczny gminy Gródek nad Dunajcem, oraz 4 wzory promocyjnych kubków – będących kolejną częścią naszego projektu „Poznaj, Pokochaj, Powracaj” – elementy tego projektu widoczne są w postaci banerów reklamowych w kilku miejscowościach gminy. Wszystkie nasze obiekty posiadają także szybki szerokopasmowy dostęp do Internetu z kodowaną siecią wi-fi.
Czas pandemii to również bardzo trudny okres dla naszej „Stołówki Gminnej”, która z założenia działa na zasadzie samofinansowania. Brak zajęć stacjonarnych w szkołach wymusił również nieco zmianę charakteru działalności. Nasze panie dwoją się i troją żeby zarobić na utrzymanie. W ofercie pojawiły się wyroby garmażeryjne, rozwozimy obiady w formie cateringu, zaopatrujemy dzieci w pakiety żywnościowe. Na tradycyjny tłusty czwartek z naszej stołówki wyjechało 1100 pączków. Przełom roku to również wytężony okres pracy w księgowości, podsumowanie roku, procedury ofertowe jak również sprawozdania roczne.
Tak więc mimo ograniczeń nie narzekamy na brak zajęć. Czekamy z utęsknieniem na powrót do normalności ale kiedy to nastąpi? i jeśli minie zagrożenie pandemiczne to czy ta normalność będzie tak sama jak kiedyś? Chyba wszyscy stawiamy sobie te pytania ale na odpowiedź musimy jeszcze trochę poczekać…
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
Postępowanie o udzie...
2020 gazeta lokalna...
Zamówienia publiczne...
Gazeta kwiecień 2019
Sportowy początek roku
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Solonka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008