21.01.2018

NowościZapraszamy na koncert noworoczny
NowościKlub Seniora w Rożnowie gotowy
Z inicjatywy Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Pana Henryka Rozmusa powstał w dniu 24.10.2016 r. w osiedlu spółdzielczym Klub Seniora przy Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Rożnów” w Rożnowie, który zrzesza osoby samotne i starsze głównie emerytów i rencistów mieszkających w zasobach Spółdzielni. 16 stycznia bieżącego roku członkowie Klubu Seniora otrzymali do użytku świeżo wyremontowane pomieszczenia. Obiekt został poświęcony przez Księdza Proboszcza Marka Truś.
Galeria zdjęć z otwarcia świetlicy

Na spotkaniu organizacyjnym w dniu 24.10.2016 r. został nakreślony program działania Klubu, oraz wybrano władze Klubu Seniora. Przewodniczącą Klubu Seniora została Pani Halina Popiela-Burda.
Kontakt: Przewodnicząca Klubu Seniora tel. +48 694 702 378, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej +48 18 44 035 78,
Klub w ciągu roku zorganizował kilkanaście imprez dla swoich członków - spotkanie opłatkowe, spotkanie karnawałowe, dzień kobiet, szkolenia na temat praw seniora i karty seniora, chorób "odkleszczowych" badanie słuchu oraz wyjazdy do Kościoła Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu i "sandomierskim Traktem".
NowościNa jesełkach do Jelnej
W niedzielę - 14 stycznia na hali Szkoły Podstawowej w Jelnej odbyły się doroczne Jasełka wystawione przez dzieci i młodzież z Domu Kultury w Jelnej. Młodzi artyści pod kierunkiem pani Agaty Górowskiej przenieśli licznie zgromadzoną publiczność o ponad dwa tys. lat wstecz i po raz kolejny opowiedzieli historię Narodzin Jezusa.. Ogromne zaangażowanie dzieci opłaciło się gdyż przedstawienie przeplatane pięknymi kolędami oraz tańcami wywarło duże wrażenie i poruszenie wśród przybyłych gości
Była to kolejna lekcja wzajemnej miłości,szacunku,,zadumy i refleksji.Pod koniec występu głos zabrał Radny p.Marcin Jasiński,który podziękował p. Agacie oraz artystom za włożony trud i wspaniałą gre aktorską. Zebrane datki w kwocie 1800 zl zostaną przekazane chorym dzieciom z Parafii.
NowościSzopki 2017
Zakończył się doroczny konkurs szopek organizowany przez GOK. Udział wzięło czterdzieści siedem osób - wykonując dwadzieścia cztery szopki. Zgodnie z regulaminem szopki wykonane są własnoręcznie przez osoby indywidualne lub zespoły ( do 3 osób ). Na uwagę zasługują ręcznie wykonane postacie w szopkach. Wręczenie nagród nastąpi tradycyjnie podczas koncertu noworocznego - który planowany jest na dzień 21 stycznia w Rożnowie.
NowościŻyczenia od Wójta o Przewodniczącego Rady Gminy
NowościŻyczenia od Dyrekcji i pracowników GOK
NowościKolejny sukces piłkarek z Jelnej
W dniach 2-3 grudnia w finałach Mistrzostw Polski w futsalu kobiet U16 we Wrocławiu wystąpiły 3 zawodniczki UKS 3 Staszkówka Jelna - Sandra Różycka, Paulina Tomasiak i Anna Bałuszyńska, reprezentując drużynę Wandy Kraków (drużyna UKS 3 Staszkówka Jelna nie uczestniczy w rozgrywkach futsalowych, a regulamin turnieju pozwala na wypożyczenie zawodniczek do innego klubu). Zespół Wandy Kraków zdobył wicemistrzostwo Polski. Do sukcesu krakowskiego klubu bardzo przyczyniły się zawodniczki z Jelnej, które w każdym meczu wychodziły w pierwszym składzie. Ponadto Paulina Tomasiak została królową strzelców Mistrzostw, a Sandra Różycka uplasowała się na trzeciej pozycji na liście strzelców. Również trzecia zawodniczka z Jelnej, Anna Bałuszyńska, miała duży wkład w sukces piłkarek z Małopolski, pełniąc funkcję podstawowej bramkarki, wielokrotnie ratując swój zespół z opresji. Gratulujemy kolejnego sukcesu zawodniczkom z naszego regionu i życzymy dalszych sukcesów.
NowościSP Sienna wicemistrzem powiatu w tenisie stołowym.
W Zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. W zawodach, rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2017/18, brały udział zespoły złożone z uczniów jednej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców. Prawo gry miały szkoły, które zajęły 1 i 2 miejsca w zawodach międzygminnych.
Bardzo dobrze spisała się nasza drużyna ze Szkoły Podstawowej w Siennej zajmując bardzo wysokie, drugie miejsce i tym samym awansując do dalszego etapu, czyli zawodów rejonowych.
Skład zespołu to: Dawid Trojanowski i Jakub Krężel - opiekun pani Dominika Zielińska.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek!!!
Sprawozdanie z awodów
NowościJelna Wicemistrzem Małopolski w halowej piłce nożnej dziewcząt
W Mistrzostwach Małopolski w halowej piłce nożnej dziewcząt – roczniki 2002, 2003 i 2004 – Igrzyska Młodzieży – wystąpiło 5 zespołów: Szkoła Podstawowa w Trzemeśni – powiat myślenicki, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tarnowie – miasto Tarnów, Szkoła Podstawowa w Piotrowicach – powiat oświęcimski, Szkoła Podstawowa w Jelnej – powiat nowosądecki, Szkoła Podstawowa nr 2 w Miechowie – powiat miechowski.
Bardzo dobrze zaprezentował się reprezentant naszego powiatu – Szkoła Podstawowa w Jelnej, króra zdobyła Wicemistrzostwo Małopolski ustępując tylko Szkole Podstawowej w Trzemieśni.
Gratulujemy!!!
Sprawozdanie i kilka zdjęć z zawodów

NowościCoraz prężniej działa rożnowski Klub Seniora
Obecnie w budynku Klubu trwa remont, którego zakończenie planowane jest na koniec grudnia br.
NowościSAMOCHÓD POŻARNICZY DLA OSP GRÓDEK NAD DUNAJCEM
15 listopada 2017 OSP Gródek nad Dunajcem otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy, marki Iveco Magirus Eurofire o mocy 240 KM z napędem 4 x 4. Pojazd ma przebieg 12800 km, sześcioosobową kabinę, zbiornik wody na 2400l, ponadto dysponuje linią szybkiego natarcia oraz automatycznie wysuwanym masztem oświetleniowym. Wcześniej samochód służył w niemieckiej jednostce ochrony przeciwpożarowej, gdzie pełnił służbę od 1997 roku.

Zakupu dokonano w całości z budżetu Gminy Gródek nad Dunajcem - koszt samochodu wyniósł 265 000,00 zł brutto, część wyposażenia została zakupiona wraz z samochodem a część zostanie przeniesiona z dotychczas używanego Kamaza oraz Peugota.