16.10.2019
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

6,322,933 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 1

Zajęcia taneczne dla dzieci.

Zapraszamy do udziału w zajęciach tanecznych dla dzieci i młodzieży.
Zajęcia odbywać się będą w Gminnym Ośrodku Kultury
w Gródku nad Dunajcem
poniedziałek w godzinach 15:30 do 16:30 dzieci w wieku 5 do 9 lat
oraz od 16:30 do 17:30 młodzież od klasy III.
Zapisy oraz informacja o szczegółach dotyczących udziału:
GOK Gródek n/D. - tel. 18 440 15 27
lub bezpośrednio z instruktorem - tel. 666 250 305
Dublet dla Rożnowa

Inauguracja zawodów szkolnych za nami , pierwsze kroki na hali sportowej w Gródku nad Dunajcem postawiły dziewczęta kategorii igrzysk dzieci . W turnieju wystartowało pięć szkól : SP Jelna, SP Rożnów, SP Podole-Górowa, SP Przydonica, SP Sienna .
W systemie każdy z każdym najlepsza okazała się szkoła z Rożnowa która z kompletem punktów wygrywa etam gminny i już w przyszłym tygodniu przystąpi do etapu Międzygminnego .
I miejsce : SP Rożnów
II miejsce : SP Jelna
III miejsce : SP Podole-Górowa
IV miejsce : SP Przydonica
V miejsce : SP Sienna

Dzień później wystartowali chłopcy również z kategorii igrzysk dzieci i tu też po bardzo zaciętym finale najlepsza okazała się szkoła z Rożnowa która pokonała po dogrywce SP Przydonica . W turnieju wystąpiło sześć szkół : SP Gródek nad Dunajcem , SP Podole-Górowa, SP Rożnów, SP Lipie, SP Jelna, SP Przydonica .

I miejsce : SP Rożnów
II miejsce : SP Przydonica
III miejsce : SP Gródek
IV miejsce : SP Podole-Górowa
V- VI miejsce : SP Lipie - SP Jelna

Poniżej fotorelacja z zawodów
Galeria zdjęć
Izba pamięci Ludwika Kerna
W piątek, 4 października w Szkole Podstawowej w Rożnowie dokonano otwarcia izby pamięci Ludwika Jerzego Kerna. Artysta przez lata związany z Rożnowem, został upamiętniony przez lokalną społeczność. w Trakcie imprezy na scenie zobaczyliśmy uczniów Szkoły Muzycznej, "Małe Rożnowioki", Seniorów z Klubów Seniora w Gródku nad Dunajcem i Rożnowie, uczniów Szkoły Podstawowej w Rożnowie - którzy prezentowali utwory L.J. Kerna.
Po przerwie swoje wykłady zaprezentowali: dr Dorota Bełtkiewicz, dr Marcin Lutomirski, a Panowie Wojciech Plewiński i przedstawiciel rodzin Śliwów i Nowaków opowiedzieli o bezpośrednich kontaktach z Panem Kernem. Później w szkole nastąpiło otwarcie izby pamięci.

Galeria zdjęć
Narodowe Czytanie w GBP w Gródku n/D - "Katarynka" Bolesława Prusa.
Podczas tegorocznej akcji do wyboru było 8 nowel na ośma edycję Narodowego Czytania.

– To wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Gminna Biblioteka Publiczna w Gródku nad Dunajcem wybrała na tegoroczne Narodowe Czytanie nowelę "Katarynka" Bolesława Prusa. Po raz trzeci w akcji uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji kultury, nauczyciele, i bibliotekarze. Zaproszenie na tegoroczne Narodowe Czytane przyjął wójt gminy Gródek nad Dunajcem - Józef Tobiasz i przedstawicielki z Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych oraz młodzież wraz z wychowawcami z ZS w Gródku nad Dunajcem. W wydarzeniu uczestniczyło ok 100 osób, którym serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i obecność na Narodowym Czytaniu.

Organizatorem Narodowego Czytania była Gminna Biblioteka Publiczna w Gródku nad Dunajcem przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gródku n/D. Info i galeria z stronie GBP
Staszkówka Jelna zaprasza
Tym razem do Roztoki, do młyna.

15.09.2019r. godz. 14.00 - 19.00 ( niedziela). Zapraszamy w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2019 na wydarzenie pt. "Chleb nasz powszedni" do Zabytkowej Osady Młyńskiej Roztoka-Brzeziny 105. Podczas tego wydarzenia przeniesiemy się wstecz do zagrody młynarza, uruchomimy stary młyn i poznamy jego historię. Wtrakcie wydarzenia odbędę się warsztaty prowadzone przez Agnieszkę Piechocką z Pracowni Dekoracji "Chochlik" gdzie uszyjemy lniane worki na chleb i poznamy wyjątkowe właściwości tkanin lnianych.Połączenie otwarcia młyna i praktycznych warsztatów szycia lnianych worków nawiązuje do myśli przewodniej tegorocznej 27 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, tworząc splot tradycji, rzemiosła, krawiectwa i tego co zwykłe, codzienne – chleba naszego powszedniego. Wydarzenie będzie uświetnione występem zespołu regionalnego "Rożnowska Dolina" oraz inscenizacją postoju oddziału partyzanckiego w młynie którą przedstawi wojskowa grupa rekonstrukcyjna SRH 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. Całość będzie okraszona degustacją tradycyjnego chleba z pieca oraz lokalnymi potrawami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Przydonicy. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych, dzieci, młodzież, dorosłych!
Galeria zdjęć
Lachowskie godanie
OTWARCIE ROŻNOWSKIEJ IZBY PAMIĘCI LUDWIKA JERZEGO KERNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ROŻNOWIE

W Szkole Podstawowej w Rożnowie trwają przygotowania do uroczystości otwarcia Izby Pamięci Ludwika Jerzego Kerna, które przewidziane jest na 4 października 2019 roku.
Pomysłodawcą utworzenia rożnowskiego muzeum oraz organizatorem prac związanych z otwarciem Izby jest pani Elżbieta Bukowiec – nauczyciel polonista i bibliotekarz-biblioterapeuta.
Uroczystość współorganizuje Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem na czele z panią Kazimierą Paruch - bibliotekarką Biblioteki Publicznej w Rożnowie.
Uroczystość uświetnią swoją obecnością przedstawiciele Rodziny Państwa Kernów i ich przyjaciele oraz znani w Polsce biblioterapeuci. Izba powstaje dzięki pomocy żony pana L. J. Kerna (Pani Marty Stebnickiej), przyjaciół Państwa Kernów - Wojciecha i Macieja Plewińskich, Haliny i Edwarda Nowaków oraz Krystyny Śliwy i Marcina Śliwy.
2019 Turniej siatkówki o Puchar Zabucza
24 sierpnia obyły się pierwsze oficjalne rozgrywki na nowych boiskach do siatkówki plażowej w Gródku nad Dunajcem o puchar Zabucza. Zabucze to właśnie ta część Gródka, gdzie usytuowane są nowe boiska. Wystartowało dziesięć zespołów. Po kilku godzinach gry Wójt Gminy- Pan Józef Tobiasz wręczył puchar, medale i nagrody rzeczowe.
Klasyfikacja końcowa: 1 miejsce - Julia Bochenek i Bartłomiej Ryba, 2 miejsce: - Krzysztof Gondek i Maciej Witowski, 3 miejsce : Agnieszka Świerczyńska i Łukasz Przyłucki, 4 miejsce: Patrycja Bochenek i Kacper Kołącz
Na wszystkich czekały także kiełbaski z grilla i napoje.
Galeria zdjęć
Gminna stołówka zaprasza
Turniej siatkówki

24 sierpnia 2019r. (sobota) godzina 8:30 losowanie, odprawa i omówienie zasad turnieju. Rozpoczęcie rozgrywek godzina 9:00.
Do rywalizacji o Puchar "Zabucza" zgłosiło się 11 drużyn!!! Gramy systemem "brazylijskim" (do dwóch przegranych).
Zapraszamy do kibicowania!!!
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
Gazeta kwiecień 2019
Sportowy początek roku
Mistrzostwa z mini s...
TENIS STOŁOWY XX OT...
2018 Konkurs szopek
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Solonka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008