15.12.2018
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

5,968,418 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 3

JESTEŚMY MISTRZAMI POWIATU!! - usłyszałem wczoraj od dziewcząt z Przydonicy
Ogromnym sukcesem żeńskiej drużyny szkoły podstawowej w Przydonicy zakończyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym, które w ramach Igrzysk Dzieci odbyły się w dniu dzisiejszym w ZS w Gródku nad Dunajcem.
Nasza drużyna w składzie: Nikola Cisowska / Joanna Tabaszewska, nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie mecze zdobyła tytuł Mistrzyń Powiatu oraz uzyskała awans do etapu rejonowego.
Serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach tenisistów.

Tak było wczoraj. Dzisiaj w turnieju indywidualnym mistrzostw gminy Gródek n.D Nikola została mistrzynią - Joanna zajęła drugą lokatę. Kolejne miejsca uzyskały:Wiktoria Bielak, Amelia Lipińska, oraz Oliwia Sadłoń i Paulina Wójs. Cała szóstka będzie reprezentować naszą gminę na zawodach międzygminnych w Ptaszkowej.

Dziękujemy Pani Dyrektor oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej w Rożnowie za udostępnienie sali ma zawody oraz ich przygotowanie.

Wśród chłopców mistrzem gminy został Piotr Rosiek, vice- Łukasz Bomba. Kolejne lokaty: Krzysztof Wójs, Sebastian Waśko oraz Damian Ciastoń i Konrad Krzyżak.Cała szóstka będzie reprezentować naszą gminę na zawodach międzygminnych w Ptaszkowej.
Podziękowanie "Zagłosuj na projekt Roztańczone trzewiki"

Tym razem z Siennej dotarły do nas podziękowania...
"W imieniu zarządu Stowarzyszenia Kulturalnego Siennieńskie Wzgórza składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w plebiscycie FIO Małopolska i oddali swój głos na projekt pt. Roztańczone Trzewiki. Dzięki Waszym głosom zajęliśmy wysokie czwarte miejsce co w stawce 30 konkurentów uznać należy za sukces.
Serdeczne dzięki.
Pozdrawiam
Andrzej Ogar"

Kapliczka w Tropiu wyremontowana
Spacerując szlakami naszej gminy można zauważyć różnorodne kapliczki, krzyże przydrożne, nawet takie które pamiętają początki XVIII wieku. Są więc świadkami zdarzeń, przemian, a przede wszystkim dziedzictwa tych ziem. Jedną z takich kapliczek na terenie gminy jest kapliczka przydrożna w miejscowości Tropie, której prace konserwacyjne przeprowadzono w tym roku. Dzięki zabiegom konserwacyjnym kapliczka odzyskała dawne piękno...

Pracami objęto kapliczkę domkową zlokalizowaną przy drodze gminnej w miejscowości Tropie. Kapliczka wg opinii Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków kapliczka była w złym stanie technicznym i estetycznym, o czym świadczą załączone zdjęcia. Wykonano najpilniejsze prace związane z wykonaniem nowej więźby oraz pokryciem blachą dachu, wymianą tynków elewacji wnętrza i malowaniem, renowacją posadzki, drzwi, krzyża oraz konserwacją obrazu ECCE HOMO.
Galeria zdjęć
Konkurs jubileuszowy
Dorastamy - chciało by się powiedzieć - już za trochę na liczniku odwiedzin naszej strony internetowej padnie liczba 6 000 000. Trochę to trwało bo 21 czerwca 2012 r. o godz. 9.23 na liczniku padła liczba 2 000 000 odwiedzin. W nocy 2 na 3 kwietnia 2013 pada liczba 3 000 000.

Od dłuższego czasu możecie zaglądać także na nasz profil na facebooku. Cieszymy się z Waszych odwiedzin - bo świadczy to, że sprawy o których piszemy Was interesują - jesteście także częstymi gośćmi naszych galerii zdjęć.
Przed nami kolejny konkurs. Zrzut ekranowy z liczbą 6 000 000. Kto zrobi to pierwszy, ten odbierze nagrodę - piękny album "Rożnowskie Jezioro Marzeń", który właśnie do nas trafia z drukarni. Na pliki czekamy pod naszym adresem : nmarek@wp.pl Oczekujemy na zrzut ekranowy z tą liczbą.
"Cisza Jak Ta" koncert w Gródku nad Dunajcem
W niedzielę 25 listopada w Gródku n/Dunajcem odbył się wieczór poezji śpiewanej, organizowany przez Dyskusyjny Klub Książki działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Zespół "Cisza jak ta" zaśpiewał wspaniałe piosenki do słów poetów takich jak: Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka, Kazimierz Przerwa – Tetmajer, a także autorów współczesnych.
Zainteresowanie koncertem było ogromne o czym świadczyła wypełniona po brzegi sala oraz wielokrotne bisowanie artystów.

Mamy nadzieję, że koncert Zespołu "Cisza jak ta" był sympatycznym wydarzeniem, organizowanym wspólnie przez GBP i GOK - zapraszamy na kolejne planowane tego typy imprezy kameralne.
Galeria foto z koncertu
Remont w GOK-u w Gródku nad Dunajcem
Ruszyła przebudowa i modernizacja części budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Gródku nad Dunajcem. Od dnia dzisiejszego ( poniedziałek - 26 listopada) z powodu prowadzonych prac remontowych działalność Gminnej Biblioteki Publicznej oraz GOK-u będzie odbywać się z dużymi utrudnieniami. Remont obejmuje przebudowę pomieszczeń, modernizację, przystosowanie do korzystania z obiektu przez osoby z niepełnosprawnościami. W części obiektu powstanie także Klub Seniora. Zawieszone są wszystkie zajęcia, jakie odbywały się na dużej sali do czasu zakończenia prac. Osoby chcące korzystać z biblioteki proszone są o wcześniejsze sprawdzenie telefoniczne czy książki są wypożyczane. Po nowym roku zapraszamy do odnowionego budynku. AKTUALIZACJA - Biblioteka Gródek nieczynna - trwa remont
Gabinet Fizjoterapii pracuje normalnie, biura Spółki "Dunajec" dostępne są wejściem z tyłu budynku.
Jest to kolejny obiekt GOK, który przechodzi modernizację ( prace w Rożnowie powoli zbliżają się do końca).
Chłopcy z Siennej Mistrzami Powiatu
Dawid TROJANOWSKI i Michał TOKARCZYK ze Szkoły Podstawowej w Siennej zwyciężyli w Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego. Zawody rozegrano w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Gródku nad Dunajcem. Chłopcy będą reprezentować powiat nowosądecki w zawodach rejonowych. Dla przypomnienia - to kolejne tytuły zdobyte przez Dawida Trojanowskiego w okresie kliku lat.

Gratulacje i powodzenia w dalszych rozgrywkach.
Nowy Starosta Nowosądecki

Na dzisiejszej sesji rady powiatu nowosądeckiego Starostą Nowosądeckim został wybrany Marek Kwiatkowski. Ustępujący Starosta - Marek Pławiak - złożył podziękowanie dla wszystkich, z którymi współpracował o okresie swojej kadencji.
Po czterech latach nadszedł czas zmian. Cieszę się, że wybory w Powiecie Nowosądeckim wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Dziękuję wszystkim za współpracę: Zarządowi, radnym, dyrektorom, pracownikom Starostwa Powiatowego i wszystkich jednostek. Dziękuję też za wsparcie, które otrzymywałem od władz centralnych i wojewody małopolskiego.
czytaj dalej w rozwinięciu..
Pierwsza sesja nowej Rady Gminy

W dniu dzisiejszym na swoim pierwszym posiedzeniu zebrała się nowa Rada Gminy Grodek nad Dunajcem prowadzona przez Radnego Seniora Pana Jana Winiarskiego. Radni odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowania. Swoje ślubowanie złożył także Wójt Gminy - Józef Tobiasz. Radni dokonali wyboru przewodniczącego i zastępcy rady gminy - zostali nimi- przewodniczym Rady Gminy został Pan Józef Klimek a jego zastępczynią Pani Bogumiła Babiarczyk. Na dzisiejszej sesji premierę miał również nowy system głosowania rady- radni otrzymali urządzenia do głosowania, obrady można bezpośrednio obserwować w internecie.
Wójtowi i Radnym składamy życzenia pełnej realizacji obietnic wyborczych.
Galeria zdjęć z sesji
"Cisza Jak Ta" koncert w Gródku nad Dunajcem
"Cisza Jak Ta" ; to jeden z najbardziej popularnych zespołów zaliczających się do nurtu poezji śpiewanej. W swojej twórczości grupa sięga po poezję mieszając ją z folkiem i rockiem. Zespół tworzy aranżacje muzyczne do wierszy poetów polskich dwudziestego wieku, takich jak Bolesław Leśmian, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka, Edward Stachura, jak i współczesnych poetów jak Wiesława Kwinto-Koczan czy Tomasz Borkowski.

„Mają świeżość wczesnego Starego Dobrego Małżeństwa, nastrój dojrzałej Wolnej Grupy Bukowiny i to tajemnicze coś jeszcze, co ma tylko Cisza Jak Ta" - napisał o zespole dziennikarz radiowej Trójki J. Molczyk. I tak jest… ale o tym przekonacie się na koncercie, który odbędzie się 25 listopada o godz. 16.30 na świetlicy Zespołu Szkół w Gródku n/Dunajcem. Zapraszamy serdecznie:)
Impreza kameralna - ilość miejsc ograniczona.

Dodatkowe informacje - tel 18 440 15 60.
SIENNIEŃSKIE WZGÓRZA dla NIEPODLEGŁEJ

Stowarzyszenie Kulturalne SIENNIEŃSKIE WZGÓRZAprzygotowało okolicznościową akademię z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która odbyła się w dniu
18 listopada w Szkole Podstawowej w Siennej. Było to jednocześnie podsumowanie projektu pn. Roztańczone Trzewiki - doposażenie Zespołu SIENNIOKI - współfinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Program artystyczny przygotowali także uczniowie tamtejszej szkoły.
Szczegóły na plakacie
Galeria zdjęć
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
2018 Konkurs szopek
IMS - drużynowy teni...
Halowa piłka nożna -...
Halowa piłka nożna c...
2018 halowa dziewcząt
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Solonka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008