14.11.2018
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

5,932,162 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 3

SIENNIEŃSKIE WZGÓRZA dla NIEPODLEGŁEJ

Stowarzyszenie Kulturalne SIENNIEŃSKIE WZGÓRZA
serdecznie zaprasza
na okolicznościową akademię z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która odbędzie się w dniu
18 listopada 2018 roku o godz. 15:oo w Szkole Podstawowej w Siennej.
Będzie to jednocześnie podsumowanie projektu pn. Roztańczone Trzewiki doposażenie Zespołu SIENNIOKI” współfinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez nasze stowarzyszenie.
Szczegóły na plakacie
Sadzenie "Dębu Niepodległości" w Przydonicy
9 listopada 2018r. w ramach uczczenia obchodów 100 – letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości na skwerku przy Szkole Podstawowej w Przydonicy z udziałem całej społeczności szkolnej został posadzony „Dąb Niepodległości” - drzewo, które jest symbolem siły, długowieczności i nieprzemijającej pamięci. Akcja ta nawiązywała do wydarzeń z lat 1918–1928, kiedy to społeczeństwo wraz z leśnikami sadziło drzewa, głównie dęby – jako świadectwo odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Posadzony dąb wraz z umieszczoną tabliczką jest dowodem włączenia się naszej szkoły
w ważną i podniosłą akcję jaką jest 100-tna rocznica Odzyskania Niepodległości. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Renacie Kantor, która była inicjatorem i koordynatorem tego projektu.
Rajd Pieszy Granicami Przydonicy
W związku z obchodami 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Podstawowa w Przydonicy podjęła kilka okolicznościowych działań. Jednym z nich był „Rajd Pieszy Granicami Przydonicy”,
który odbył się 7 listopada 2018 r. Tego dnia piękna i słoneczna pogoda sprzyjała wędrówkom.
Wszyscy uczniowie szkoły, począwszy od zerówek po III klasę gimnazjum, wraz z nauczycielami wyruszyli na wyznaczone trasy. Nad głowami maszerujących unosiło się 100 białych i 100 czerwonych balonów oraz biało-czerwone flagi. Cała społeczność szkolna uczciła w ten sposób pamięć tych, którzy walczyli o naszą niepodległość. Pokazaliśmy mieszkańcom Przydonicy, że znamy historię, pamiętamy o przeszłości i doceniamy teraźniejszość – a teraźniejszość to WOLNOŚĆ. Po zakończeniu rajdu wszyscy uczniowie spotkali się przed szkołą, gdzie odbyło się podsumowanie rajdu przez Pana Dyrektora.
Wyjątkowy, jak na tę porę roku grill oraz pamiątkowe zdjęcie zakończyło ten uroczysty dzień.
Organizatorami rajdu byli Pan Dyrektor Mirosław Szarota, pani Maria Szarota oraz pani Danuta Szymańska.
Galeria zdjęć
Ćwiczenie Renegade

W dniach 14-15 listopada 2018 r. odbędzie się Ćwiczenie Renegade z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadane mogą być sygnały alarmowe (syrena) oznaczające: ogłoszenie alarmu - dźwięk modulowany trwający trzy minuty oraz odwołanie alarmu - dźwięk ciągły trwający trzy minuty


Rożnowska Dolina w Wodzisławiu Śląskim
27.10.2018 Zespół Regionalny "Rożnowska Dolina" wziął udział w "37. Wodzisławskich Spotkaniach z Folklorem" w Wodzisławiu Śląskim. Na konkursie prezentowała się zarówno grupa taneczna, jak i kapela. Grupy wywalczyły następujące nagrody:
* II miejsce dla ZR "Rożnowska Dolina", w kategorii "Ludowy zespół pieśni i tańca- dorośli" (Pierwszego miejsca nie przyznano)
* I miejsce dla "Kapeli Rożnowioki", w kategorii "Kapele ludowe i podwórkowe".
Poniżej krótka fotorelacja:
Gminne obchody 11 listopada
W dniu 11 listopada odbyły się gminne obchody Dnia Niepodległości - 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po latach zaborów. Licznie zgromadzeni mieszkańcy i gości wzieli udział w przemarszu do kościoła parafialnego w Gródku nad Dunajcem, gdzie Mszę Św za Ojczyznę odprawił Ksiądz Proboszcz. Po Mszy Św. zgromadzeni uczestnicy uroczystości przemaszerowali przez scenę letnią GOK- tu zostały wypuszczone w powietrze białe i czerwone balony. Dalszy ciąg odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Gródku. Bardzo uroczyście, w skupieniu odśpiewano hymn narodowy, młodzież z tej szkoły w sugestywny sposób przedstawiła wydarzenia związane z utratą i odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Uczestnicy konkursu literackiego i plastycznego "Nasza Niepodległa ( organizowanego przez GOK ) odebrali nagrody a na scenę weszła Alternatywna Grupa Twórcza z Rożnowa - której członkowie przedstawili okolicznościowy program.
W imieniu organizatorów - składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystości, a i tym, którzy udekorowali swoje domy flagami biało- czerwonej, ozdobili kościelne wzgórze kościoła w Tropiu czy historycznego Orła w Siennej.


Galeria zdjęć
Józef Tobiasz kolejny raz Wójtem Gminy

Józef Tobiasz zdobywając 1 950 głosów (51.61%) pokonał swojego kontrkandydata - Stefana Wolaka (1828 głosów - 48.39%) i będzie Wójtem naszej gminy przez następnych 5 lat! GRATULUJEMY
Pełne wyniki wyborów samorządowych można znaleźć na stronie PKW

Wyniki głosowania do Rady Gminy
Radnymi do Rady Gminy Gródek nad Dunajcem zostali:
GONDEK Krzysztof Piotr, HAJDUK Adam, BERDYCHOWSKA Klementyna Emilia , WINIARSKI Jan, MRZYGŁÓD Wiesław, DAMASIEWICZ Józef, WOLAK Andrzej Stefan, KLIMEK Józef, SZYMAŃSKI Józef, BABIARCZYK Bogumiła, JASIŃSKI Marcin, GĄDEK-TUREK Renata, OGAR Jan, FEDKO Zbigniew, MATUSIK Wiesław

na podstawie danych PKW z godz.13.10

KONCERT MUZYKI POLSKIEJ
100 lat Niepodległej -wieczornica w Lipiu

100 lat Niepodległej - wieczornica w Lipiu


W czwartkowe popołudnie 25 października 2018 r. w Lipiu, miały miejsce szczególne uroczystości związane z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rocznicowe obchody, licznie zgromadzeni uczestnicy rozpoczęli od udziału w uroczystej Mszy świętej polowej odprawionej za Ojczyznę na placu przyszkolnym przez księdza prałata Andrzeja Dźwigaja – proboszcza Parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Siennej i księdza kapelana Bogumiła Bednarka który swoją szkolną edukację rozpoczynał w Szkole Podstawowej w Lipiu.

Galeria zdjęć>
27.10.2018 - kolejny koncert w Heron Live Hotel

Szykuje się naprawdę niesamowity wieczór jazzowy, ale nie wszyscy o tym jeszcze wiedzą
strona na której można kupić bilety na koncerty:
Biegaj z Korzeniowskim
Uczniowie klasy 6 i 7 Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Roztoce Brzezinach w sobotę, 20 - go października uczestniczyli w ramach zajęć wolontariatu w zabezpieczeniu imprezy biegowej Heron Challenge w Siennej. Do ich zadań należało zabezpieczenie punków zwrotnych trasy, podawanie uczestnikom napojów oraz przygotowanych przez organizatorów gadżetów. Większość z nich wzięła udział w biegu lub marszu zdobywając na mecie wręczane przez Pana Roberta Korzeniowskiego medale. Do szkoły wracali zmęczeni ( bo trasa wiodła solidnie pod górkę od hotelu, a później i od Kościoła w Siennej w stronę Lipia) ale zadowoleni z udziału w imprezie na którą zostali zaproszeni przez Heron Live Hotel.

Galeria zdjęć
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
IMS - drużynowy teni...
Halowa piłka nożna -...
Halowa piłka nożna c...
2018 halowa dziewcząt
Piłka nożna Szkół Po...
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Solonka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008