29.08.2016
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 5,055,366 osobą
na tej stronie
Gości online: 1
NowościDożynki - Fasolowe Żniwa
27 sierpnia w rożnowskim amfiteatrze odbędą się tegoroczne "Dożynki - fasolowe Żniwa". Jak zwykle zaplanowano konkurs potraw wykonanych z fasoli "Piękny Jaś" z Doliny Dunajca. Impreza rozpocznie się od Mszy Św. w rożnowskim kościele ( 15.3o ), po której barwny korowód przejdzie do amfiteatru. Uroczyste rozpoczęcie Dożynek - godz. 17.oo - występy zespołów regionalnych z Rożnowa i Słowacji. Konkurs potraw regionalnych oraz gwiazda wieczoru - Zespół "Turnioki" a później zabawa do północy.
regulamin konkursu potraw z fasoli do pobrania
Dni Jeziora RożnowekigoRegaty 40-lecia SPOZŻ i Puchar Prezesa Elektrowni Rożnów
Sądecko Podhalański Okręgowy Związek Żeglarski i Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem byli organizatorami regat 40-lecia SPOZŻ i Pucharu Prezesa Tauron Ekoserwis w Rożnowie.Regaty zostały rozegrane w dwóch kategoriach - jachty kabinowe oraz klasa omega.
Wyniki:
klasa omega: pierwsze miejsce EL NINO - Marek Pawłowski, Robert Bednarski i Konrad Bednarski.
klasa jachty kabinowe:
1 miejsce: SKIPPER.COM.PL: Paweł Butscher, Alicja Butscher oraz Gabriela Brzóska-Butscher
2 miejsce: SPIN - P : Adam Odolski, Katarzyna Wysocka, Rafał Kozioł.
3 miejsce : TYCI : Mariusz Majda, Jakub Majda
4 miejsce: POINTA : Jacek Tokarczyk, Elżbieta Klima, Tadeusz Klima
5 miejsce: M 2
6 miejsce : DE REVOLUTIONIBUS
7 miejsce: JURANKA
8 miejsce: DESERTER
9 miejsce: LADY FRANDZEL
galeria zdjęć
Nowości50-te urodziny Ireneusza Maśnica
Ireneusz Maśnica na swoja 50 postanowił przepłynąć Jezioro Rożnowskie od Znamirowic do Rożnowa. Przedsięwzięcie miało miejsce 14 sierpnia . O godzinie 10.00 Pan Irek wszedł do wody w Znamirowicach w asyście dwóch ratowników. Po 5 godzinach i 40 minutach pływak pojawił się przy zaporze w Rożnowie gdzie czekali na niego zniecierpliwieni rodzice i nasz reporter. Przedstawiciel Gminnego Ośrodka Kultury w Gródku nad Dunajcem wręczył śmiałkowi pamiątkowy dyplom . Warto dodać, że Pan Ireneusz jest czynnym trenerem karate w Krakowie. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy 100 lat w dobrym zdrowiu.
Galeria zdjęć
NowościKolejny festiwal z udziałem "Rożnowskiej Doliny"
Wczoraj w nocy Zespół Regionalny "Rożnowska Dolina" wrócił z "Festiwalu Folkloru Górali Polskich" z Żywca oraz z "Tygodnia Kultury Beskidzkiej" ze Szczyrku.
Oprócz występu na scenie festiwalowej pod Grojcem rożnowskie dziewczyny wzięły udział w przeglądzie kapel i śpiewaków na Żywieckim rynku, gdzie również w konkursie instrumentalistów debiutowała prymistka. Nie zabrakło także spotkań integracyjnych z innymi zespołami.
Zespół niecierpliwie czeka na wyniki konkursu, ale już teraz zaspokajają Naszą ciekawość kilkoma zdjęciami
Galeria zdjęć
Znamy już wyniki konkursu zespołów 47. Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu!
Z przyjemnością informujemy, że komisja postanowiła przyznać Dyplom uznania dla naszej Pani Instruktor Beaty Grzegorzek za dokumentowanie i przekazywanie młodemu pokoleniu rodzimego folkloru. Jest to jedyne takie wyróżnienie! Jesteśmy z niej bardzo dumni!
G.
NowościJubileusz 100-lecia urodzin Pana Waleriana.
W dniu 05 sierpnia 2016 roku piękny jubileusz 100-lecia urodzin obchodził mieszkaniec Zbyszyce - Pan Walerian Wachel.
Kilka zdjęć z uroczystości urodzinowych.
Sto lat, to czas, który dla większości z nas - zwłaszcza na początku drogi życiowej - wydaje się nie do osiągnięcia… To czas, w którym zebrać można mnóstwo cennych doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i wiele doświadczyć.
W dniu tek pięknego jubileuszu z życzeniami do Pana Waleriana pospieszył Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem mgr inż. Józef Tobiasz wraz z kierownikiem OPS Panią Krystyną Pajor, zastępcą kierownika USC Panią Małgorzatą Basta oraz delegacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu.
"Dostojny JUBILACIE! Tak wzniosła i wyjątkowa chwila jaką jest 100 rocznica urodzin nie zdarza się często w naszej gminie. Dar, którego Pan doświadcza jest skarbnicą i drogocennym dziedzictwem dla naszych pokoleń a szczególną wartość stanowi dla Pana najbliższych osób.
Ten, niecodzienny Jubileusz to dla mnie moment, w którym chcę Panu podziękować za wszelkie trudy i owoce minionych 100 lat, a przede wszystkim złożyć najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia dobrego zdrowia, spokoju, z uśmiechem i pogodą ducha w klimacie wdzięczności, szacunku i życzliwości otoczenia na dalsze długie lata życia
".
Podczas spotkania popłynęło wiele wspomnień z lat dzieciństwa i młodości Pana Waleriana. Urodzony w Zbyszycach w rodzinie organisty, życzliwy, pracowity. Doświadczył tragedii II Wojny Światowej gdy został aresztowany. Życie upływało na pracy, ale dziś w dniu jubileuszu w gronie najbliższych, rodziny, przedstawicieli samorządu, troskliwych opiekunów popłynęło tradycyjne 200 lat.
Panu Walerianowi gratulujemy tego pięknego Jubileuszu.
NowościMaraton Pływacki
SĄDECKIE WOPR I GMINNY OŚRODEK KULTURY W GRÓDKU NAD DUNAJCEM byli organizatorem VII Maratonu Pływackiego - Memoriał im. Zbigniewa Kmiecia
Wyniki:
kategoria - kids : 1. Amelia Marek, 2. Patrycja Gicela, 3. Judyta Kusion, 4. Julia Dadej, 5. Natalia Gicela, 6. Karolina Bień.
Kategoria - open - kobiety: 1. Weronika Kusion, 2. Anna Mielczarek, 3. Magdalena Mrzygłód, 4. Małgorzata Nowak.
Kategoria - open- mężczyźni : 1. Arkadiusz Kwiatkowski, 2. Tomasz Michałowski, 3. Jakub Kurzeja, 4. Marcel Szamreta, 5. Wojciech Hoffmann, 6. Jakub Połeć, 7. Szymon Tarasek, 8. Adam Pycia, 9. Ernest Żurek, 10. Paweł Talinger, 11. Artur Garbowicz, 12. Marek Handzel, 13. Ferdinand Thallinger, 14.. Bartosz Uryga, 15. Marek Buda.
Galeria zdjęć
NowościTarnowski Rajd Pojazdów Zabytkowych.
W piątek - 5 sierpnia gościliśmy IV Tarnowski Rajd Pojazdów zabytkowych . Przyjechało kilkadziesiąt wspaniałych samochodów - podziwianych przez wielu gości.

Galeria zdjęć z imprezy
NowościPuchar Lemonu - zapraszamy do udziału.

Regulamin
NowościTURNIEJ SOŁECTW 2016 W PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY GRÓDEK NAD DUNAJCEM

Finały turnieju odbył się w sobotę 30 lipca ba boisku ULKS Przydonica w Bartkowej.
Puchar Wójta Gminy Gródek nad Dunajcem 2016 wywalczył zespół Górowa, na miejscu drugim obrońca pucharu Gródek i na trzecim Lipie. Statuetkę "Króla strzelców" turnieju otrzymał Bartek Wojtas z zespołu Górowa, który na swoim koncie zgromadził 5 goli.
Puchary i medale wręczył osobiście Wójt Gminy Józef Tobiasz, który ufundował uczestnikom napoje chłodzące.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział i sportową postawę.
Galeria zdjęć

Kolejny weekend:
5 sierpnia: Mistrzostwa Polski Starych Samochodów
6 sierpnia: Turniej Piłki Plażowej o "Puchar Lemon"
7 sierpnia : Maraton pływacki - memoriał Zbigniewa Kmiecia.
NowościPrzygoda pod żaglami podstawy żeglarstwa dla najmłodszych załogantów
W ubiegły weekend najmłodsi załoganci z zapałem uczestniczyli w zajęciach z podstawowej teorii żeglarskiej, przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Centrum Sportów Wodnych Jeziora Rożnowskiego w ramach projektu:
„Przygoda pod żaglami – podstawy żeglarstwa dla najmłodszych załogantów”

Kilka fotek z zajęć
Dzieci nauczyły się podstawowych węzłów: węzeł płaski, ratowniczy, ósemka, zderzakowy, knagowy. Każdy załogant do nauki wiązania węzłów otrzymał dwie cumki oraz kartki z rysunkami i opisem węzłów. Ponadto Wykładowca prezentował sztukę wiązania każdego z nich. Wszystkim najbardziej spodobał się zaprezentowany opis wiązania węzła płaskiego: „ z jednej linki tworzymy pętelkę (taki mały stawek) druga cumka to rybka. Rybka wyskakuje ze stawu, okrąża go
i z powrotem wskakuje do stawu….. i co ….. powstał piękny węzeł płaski łączący dwie linki”.

NowościW starym młynie - zaproszenie

Zapraszamy na wydarzenie pt." Czas wolnej płynie przy Starym Młynie" w ramach Otwartych Wrót Pogórza 2016 do zabytkowej osady młyńskiej - Roztoka-Brzeziny 105, gm.Gródek nad Dunajcem- sobota, 6 sierpnia od godz.16.oo: www.facebook.com/ecoroztoka/
W programie wydarzenia:
- Prezentacja i przedstawienie historii zabytkowej osady młyńskiej - Michał Winiarski, kontakt. tel.788175741
Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

Kamianna Wyciągi

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

ZPORR

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

MOK - Konstantynów

Sądeckie miody

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Mimy w ruchu

Ciastkarnia Eklerek

Na Jamnej

Przystań Koszarka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008