24.07.2024
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

7,700,505 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 1

Nowa strona internetowa GOK Gródek nad Dunajcem

www.gokgrodek.pl


Nowa strona internetowa GOK. Zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej:
www.gokgrodek.pl

Nowa grafika, nowe możliwości i nowe pomysły.
Żegnamy starą stronę :www.gok-grodek.iap.pl którą stworzyliśmy dobrych kilka lat temu i która na dzisiaj ma 6 780 582 unikalne wizyty. Będzie ona jeszcze działać do końca roku - jako strona archiwalna. Nie będzie już uzupełniana.
Nowy adres mailowy: gokgrodeknaddunajcem@gmail.com - poprzedni nie będzie już sprawdzany
GOK w czasie pandemii
Zazwyczaj początek roku to okres wytężonej pracy – przygotowanie i przeprowadzenie zajęć z kalendarza imprez – co roku zapraszaliśmy na koncert noworoczny, prowadziliśmy liczne zajęcia w okresie ferii zimowych.
Czas pandemii wszystko to diametralnie zmienił. Obowiązujące obostrzenia i zasady reżimu sanitarnego wymusiły wiele zmian, które ograniczają nasze działania. Chcielibyśmy jednak podzielić się z Wami tym co udało się osiągnąć w tym trudnym czasie i jak wygląda nasza obecna działalność.
Wbrew wszystkiemu okres epidemii przyczynił się do zwiększenia frekwencji w naszej Gminnej Bibliotece Publicznej. Zarówno Biblioteka w Gródku jak i jej filia w Rożnowie cały czas funkcjonują poszerzając systematycznie w miarę możliwości finansowych ofertę dla naszych czytelników. Dużą popularnością cieszył się również świąteczny konkurs literacki a nagrodzone prace zostały nagrane i można je wysłuchać na kanale YouTube.
Życzenia dla Kobiet 2021
Wszystkim Paniom składamy życzenia szczęścia, zdrowia, miłości, pogody ducha i sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Niech ten dzień i każdy kolejny będzie wyjątkowy i pełen uśmiechu.

Życzy Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej - Zbigniew Gąska z pracownikami.

Co roku spotykaliśmy się z Paniami na koncertach muzycznych. W tym roku oprócz życzeń dla Kobiet pozostają wspomnienia.Notatka z ubiegłego roku oraz oglądanie zdjęć z koncertów - te z poprzedniego roku: Galeria czy film z Youtube
Konkurs pisanek 2021 oraz przegląd palm wielkanocnych
Mimo czasu pandemii ogłaszamy konkurs pisanek i przegląd palm. Forma konkursu może ulec zmianie – jeśli zmienią się przepisy dotyczące zapobiegania covid 19. Prosimy na bieżąco obserwować naszą nową stronę internetową (www.gokgrodek.pl)
1. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Gródek nad Dunajcem. Prace nie mogą być wykonane na świeżych lub ugotowanych jajkach. Technika wykonania prac: dowolna , preferowane są prace wykonane technikami tradycyjnymi.
2. W Konkursie biorą prace wykonane przez jednego (prace indywidualne) ucznia. Kategorie wiekowe uczestników:
a. uczniowie zerówek,
b. uczniowie klas I-III,
c. uczniowie klas IV-VIII,
3. Uczestnicy oddają gotowe prace do Gminnego Ośrodka Kultury w Gródku nad Dunajcem do dnia 26 marca ( piątek ) 2021 roku (do godz.14.45 ). Pracę muszą być dokładnie opisane. Metryczka zawiera imię i nazwisko wykonawcy, grupę wiekową , telefon kontaktowy oraz adres szkoły. Prace niewłaściwie opisane nie biorą udziału w konkursie.
4. Ogłoszenie wyników nastąpi na stronie internetowej GOK (www.gokgrodek.pl). Uczestnicy otrzymają nagrody i dyplomy za zajęcie miejsc 1-3 w każdej z kategorii wiekowych. Wręczenie nagród nastąpi podczas specjalnej imprezy - w miesiącu maju lub czerwcu - jak od kilku lat.
Równocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w przeglądzie palm wielkanocnych, który odbędzie się w Palmową Niedzielę w każdym z kościołów parafialnych naszej gminy.
Nowści promocyjne UG i GOK

W 2019 roku GOK przygotował 4 banery reklamowe z nowym hasłem "Poznaj. Pokochaj, Powracaj". Są umieszczone w kilku miejscach w naszej gminie. Na przełomie bieżącego roku udało się nam przygotować kolejne elementy tego projektu - powstał drukowany informator turystyczny oraz kubki z umieszczonymi na nich zdjęciami.
Informator dostępny jest w biurze GOK w Gródku nad Dunajcem - kubki można także zamówić u nas. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z biurem GOK.
Poniżej projekty umieszczone na kubkach.

Dziewczęta UKS 3 - tematem wystawy fotograficznej

Dziewczęta UKS 3 Staszkówka Jelna w obiektywie Pani Izabeli Ruchała. Wystawa fotograficzna w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu to zdjęcia dziewcząt z tego klubu, ale jakże inna od zdjęć reporterskich - to piękne zdjęcia portretowe. Sportsmenki to utalentowane sportowo młode kobiety. Oglądając zdjęcia Pani Izabeli można by się zastanawiać czy to nie relacja z wyboru miss.
Wizyta Posła RP Patryka Wicher
Z roboczą wizytą odwiedził naszą gminę poseł na sejm RP Patryk Wicher. Na spotkaniu z wójtem omawiano głównie realizację inwestycji zarówno tych obecnych jak i planowanych w najbliższym czasie. Pan poseł podkreślił znaczenie gminy Gródek nad Dunajcem jako gminy turystycznej i zdradził kilka pomysłów na rewitalizację zbiornika Jeziora Rożnowskiego. Odwiedził również pracownię ceramiczną działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury. Wyposażenie pracowni instruktorskiej- ceramicznej połączonej z fotografią w Wiejskim Domu Kultury w Bartkowej-Posadowej dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Na koniec wizyty spotkał się z Zarządem Klubu Seniora w Gródku nad Dunajcem, który w tym dniu na zebraniu roboczym omawiał Projekt Polityki Senioralnej.
Liczymy na wspieranie przez Posła naszych planów.
Jubileusz małżeństw 2021
W dniu wczorajszym odwiedziliśmy Szanownych Jubilatów, pary małżeńskie, które przekroczyły 50 rocznicę ślubu. Do tej pory uroczystość odbywała się w „Arce” – pandemia wymusiła zmianę tej formy uroczystości. Mieszkańcy gminy Gródek nad Dunajcem, którym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał odznaczenie „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” w 2020 roku: Bernadeta i Adam Augustynowie, Maria i Stanisław Bodziony, Janina i Józef Górowscy, Maria i Henryk Jankoś, Maria i Józef Kochanek, Józefa i Wiesław Kozikowie, Maria i Jan Kwaśniewscy, Maria i Stefan Matusikowie, Maria i Marian Prusakowie, Janina i Mieczysław Salamonowie, Zofia i Tadeusz Zyzakowie. Wójt Gminy - Józef Tobiasz wręczył Jubilatom medale i kwiaty.
Informacja Śliwkowego Szlaku
Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” zaprasza organizacje pozarządowe z obszaru LGD do udziału w programie „Inspiruj ze Śliwką”. Przedsięwzięcie polega na wyborze projektów (partnerskie projekty współpracy lokalnej), w których elementem dominującym będą tematy związane z obszarem Śliwkowego Szlaku (spotkania, konkursy, imprezy). Zgłoszone do dofinansowania przedsięwzięcie musi być odrębnym wydarzeniem w stosunku do wcześniej realizowanych przez daną organizację pozarządową oraz nie pokrywać się z aktualnie realizowanymi działaniami, finansowanymi z innych źródeł. Zgłoszony projekt musi angażować w proponowane działania społeczność lokalną (członków organizacji, mieszkańców, samorząd gminny, w tym placówki oświatowe i jednostki organizacyjne gminy, wolontariuszy, przedstawicieli grup defaworyzowanych oraz innych organizacji pozarządowych). W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe z terenu Śliwkowego Szlaku (gminy: Czchów, Gnojnik, Gródek nad Dunajcem, Iwkowa, Korzenna, Lipnica Murowana oraz Łososina Dolna). Jedna organizacja może wziąć udział tylko jeden raz w planowanych działaniach, nawet jeśli podobne projekty będą organizowane w kolejnych latach. Zgłoszenia do konkursu należy dostarczyć do biura Stowarzyszenia najpóźniej do 1 lutego 2021 roku pocztą, mailem lub osobiście (liczy się data wpływu). Oceny zgłoszeń dokona Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora. Wybrane projekty muszą być zrealizowane w okresie marzec - czerwiec 2021 roku. W ramach realizacji projektu każda wybrana organizacja pozarządowa otrzyma kwotę w wysokości 1000 zł na wydatki związane z projektem. Wszelkich informacji o konkursie udziela biuro Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” Iwkowa 468, tel. 14 684 45 49, biuro@nasliwkowymszlaku.pl, www.nasliwkowymszlaku.pl.
Koncert kolęd i pastorałek.
W polskiej tradycji dopuszcza się śpiewanie kolęd do Święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego).
Zachęcamy do wysłuchania i obejrzenia koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Sanktuaryjnego z Przydonicy oraz Zespołu Regionalnego "Rożnowska Dolina". Koncert zarejestrowany 6 stycznia 2021 r. - Uroczystość Trzech Króli - Kościół Parafialny w Przydonicy.
Bezpośredni link do nagrania


Nowy samochód dla OSP Gródek nad Dunajcem
W sobotę 9 stycznia 2021 roku odbyła się uroczystość przekazania oraz poświęcenia lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego jednostce OSP Gródek nad Dunajcem. Przekazania samochodu marki Toyota Hilux dokonali; Wiceminister Środowiska a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Edward Siarka, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Paweł Motyka oraz Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz, natomiast poświęcenia nowo zakupionego wozu strażackiego dokonał ks. prałat Władysław Mucha.

Zakup samochodu był możliwy dzięki pozyskanej dotacji celowej z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem.

Koszt zakupu samochodu to 239.820,00 złotych, w tym: dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości; 237.400,00 złotych, pozostała suma pochodzi ze środków własnych Gminy Gródek nad Dunajcem.
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
Postępowanie o udzie...
2020 gazeta lokalna...
Zamówienia publiczne...
Gazeta kwiecień 2019
Sportowy początek roku
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Solonka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008