23.09.2017
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 5,496,677 osobą
na tej stronie
Gości online: 1
NowościNarodowe Czytanie "Wesela" z Biblioteką
Narodowe Czytanie "Wesela" St.Wyspiańskiego z Gminną Biblioteką Publiczną w Gródku n/D.

W środę 13 września 2017 roku o godz. 10.30 na świetlicy Szkoły w Gródku n/D odbyło się Narodowe Czytanie fragmentów "Wesela" ST. Wyspiańskiego.

Narodowe Czytanie to akcja, której pomysłodawcą jest kancelaria Prezydenta i odbywa się od 2012 roku. Celem akcji jest popularyzacja kanonu rodzimej literatury oraz promocja czytelnictwa.

W tegoroczną , szóstą już edycję włączyła się po raz pierwszy Gminna Biblioteka Publiczna w Gródku n/Dunajcem. Fragmenty "Wesela" czytali przedstawiciele Urzędu Gminy w Gródku n/D, Szkoły w Gródku n/D ,Spółki "Dunajec", Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz młodzież. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania oraz zgromadzonej publiczności.
Fotorelacja oraz filmiki na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Gródku n/D
NowościZacznij piłkarską przygodę.
Zacznij piłkarską przygodę jak reprezentanci. Udział w tym Turnieju to pierwszy krok do świata wielkiej piłki.

Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września.
Nowości75 lat zapory w Rożnowie. Problemy i perspektywy rozwoju elektrowni
Ma szesnaście kilometrów kwadratowych powierzchni i jest jednym z najpiękniejszych zbiorników wodnych w Małopolsce. Jezioro Rożnowskie nie powstałoby, gdyby nie olbrzymia zapora wodna i wbudowana w nią nowoczesna elektrownia. W 75-lecie jej oddania do użytku, politycy i naukowcy omawiali jej znaczenie dla Małopolski oraz całego kraju.
Konferencja naukowa odbyła się w hotelu Heron w Siennej, druga jej część to już wizyta w rożnowskiej elektrowni, gdzie m.in. pracownicy odebrali medale, nagrody i wyróżnienia resortowe a goście mogli oglądać elektrownię z bliska. Z okazji jubileuszu ukazała się także pozycja książkowa.
Materiał filmowy TVP - Kraków
NowościRuszyła gminna stołówka
Od nowego roku szkolnego we wszystkich szkołach na terenie Gminy Gródek nad Dunajcem uczniowie będą mogli skorzystać z gorących posiłków. Do tej pory na kanapki skazani byli uczniowie w Lipiu, Siennej i Roztoce-Brzezinach gdzie nie było punktów wydawania posiłków i jadalni. Teraz to się zmieni, gorące posiłki trafią już do wszystkich szkół. Zmieni się również jakość wydawanych posiłków ponieważ przygotowywane one będą w oddanej właśnie do użytku kuchni w Zespole Szkół w Jelnej. W poniedziałek wyjechało z niej ponad 300 obiadów. Szef kuchni życzy wszystkim smacznego…
NowościKurs tańca towarzyskiego.
Zapraszamy - zapisy trwają!!!
NowościZapraszamy na wystawę malarstwa, artysty, Pawła Jasińskiego

Jest to wystawa malarstwa, artysty, Pawła Jasińskiego urodzonego w Gródku nad Dunajcem, od 11 lat mieszkającego i tworzącego w Irlandii.
Jasiński wystawiał swoje malarstwo w takich krajach Europy jak: Polska , Irlandia, Łotwa, Anglia. Jego portret irlandzkiego piosenkarza Paula Brady został wydrukowany na ścianie jednego z budynków Temple Bar, historycznej części Dublina.
Paweł jest też założycielem Tree Art Studio, które specjalizuje się w projektowaniu unikatowych prezentów dla firm i instytucji. Zaprojektował między innymi kubki promujące Polskę dla Ambasady polskiej.

Prezentowane obrazy na wystawie są zbiorem wybranych obrazów z różnych etapów życia artysty i o różnej tematyce. Wiele z prezentowanych prac ma swe ukryte znaczenie. Paweł stara się mówić o róznorodności świata. Podejmuje temat tolerancji, samotności, miłości tęsknoty osamotnienia, ale często robi to w dowcipny przewrotny sposób. Na szczególną uwagę w jego pracach zasługuje kolor, ale także specyficzny charakter prac.
Jednym z ulubionych motywów malarskich Jasińskiego jest kobieta o nierealistycznie masywnej budowie ciała. Malowana na wiele sposobów jest symbolem płodności i macierzyństwa.
NowościKolejny rok z j. angielskim w GOK-u

Gminny Ośrodek Kultury zamierza uruchomić zajęcia z języka angielskiego dla uczniów szkól podstawowych i gimnazjum. Zajęcia będą się odbywać w godzinach popołudniowych w budynku Wiejskiego Domu Kultury w Bartkowej - Posadowej. Małe grupy - jak w poprzednim roku. Więcej informacji i zapisy w budynku GOK w Gródku nad Dunajcem lub telefonicznie - 18 440 15 27 (8-14.30 ) - Pani Renata Chochorowska .
NowościZapraszamy na Fasolowe Żniwa 2017


Galeria zdjęć
Nowości"Małe Rożnowioki" na festiwalu - Ukraina
W dniach 4-6 sierpnia "Małe Rożnowioki" uczestniczyły w Festiwalu Kultury Łemkowskiej na Ukrainie. Organizatorem wyjazdu była Fundacja "Bratnia Dusza" z Panią Iwoną Romaniak. We Lwowie zostaliśmy gościnnie przyjęci przez naszych przyjaciół z Solonki- dzięki nim zwiedzaliśmy stadion Lviv Arena. Później zwiedzaliśmy Lwów - oprowadzani przez Panią Lidię Płachti - Gospodynią festiwalu. W centrum Lwowa zjedliśmy obiad i pojechaliśmy do Iwano-Frankowska, gdzie czekały na nas miejsca w hotelu. W sobotę udaliśmy się na festiwal do odległego o ok 60 km Monasterzyska. Imprezę rozpoczął przemarsz zespołów uczestniczących w imprezie przez centrum miejscowości. Sam festiwal odbywał się poza miejscowością na ogromnej łące, wśród lasów. "Małe Rożnowioki" jako jedyny zespół z Polski miał zaszczyt jako pierwszy przedstawić swój program na scenie festiwalu. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami - szczególnie piosenka wykona po łemkowsku.
Festiwalowi towarzyszyły wystawy rękodzieła ludowego, na stoiskach zobaczyliśmy równe wyroby powstające w regionie. Jest to największy festiwal kultury łemkowskiej na Ukrainie - bierze w nim udział około 3o tysięcy osób - a ich samochody zajmują wszystkie dostępne miejsca w okolicy oraz świeżo skoszone ścierniska. Niedziela to czas powrotu - kolejne zwiedzanie Lwowa- Msza Sw w lwowskiej katedrze w języku polskim , obiad i kończąca nasz pobyt wizyta na cmentarzu łyczakowskim.
Dziękujemy Pani Iwonie, Pani Lidii , przyjaciołom z Solonki za zaproszenie na festiwal oraz zapewnienie nam miłego pobytu.
Galeria zdjęć - duuuuża
Dni Jeziora RożnowekigoMaraton pływacki 2017
W sobotę, 5 sierpnia odbył się kolejny Memoriał Pływacki im. Zbigniewa Kmiecia o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Nowosadeckiego poświęcony sądeckiemu trenerowi sportowemu i pedagogowi.
Od kilku lat impreza przyciąga pływaków w różnym wieku i z różnych stron Powiatu Nowosądeckiego. Niektórzy pokonują krótki dystans, inni, bardziej zaawansowani mają bardziej wymagającą trasę. Patronat honorowy nad maratonem pełni starosta nowosądecki Marek Pławiak, a organizatorem imprezy jest m.in. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz GOK Gródek n.D.
Starosta wręczał dyplomy i puchary uczestnikom pływackich zmagań wraz z szefem sądeckiego WOPR Dariuszem Gerhardtem.
Memoriał poświęcony jest pamięci Zbigniewa Kmiecia - nauczyciela m.in w I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu oraz w Szkole Podstawowej w Roztoce Brzezinach. Wychowankowie wspominają go jako znakomitego pedagoga, trenera sportowego, wychowawcę kolejnych pokoleń młodzieży. Zbigniew Kmieć kochał Jezioro Rożnowskie i spędzał nad nim każdą wolną chwilę, szczególnie gdy pełnił funkcję kierownika Ośrodka Sportów Wodnych AWF Kraków w Załężu.
Galeria zdjęć ze strony internetowej Starostwa Noowosądeckiego
Zdjęcia z maratonu i plażówki
NowościREGULAMIN KONKURSU na najlepszą potrawę z fasoli "Piękny Jaś"

Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem ogłaszają XII edycję konkursu na najlepszą potrawę. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach „Fasolowych Żniw”- edycja 2017 .
1. Konkurs skierowany jest do dorosłych mieszkańców gminy, okolicznych sołectw i gmin.
2. Celem konkursu jest identyfikacja produktów żywnościowych wytwarzanych w lokalnych gospodarstwach, a tym samym promocja regionalnej kuchni. Docelowym zamierzeniem organizatorów jest promocja zdrowego żywieni, pobudzenie aktywności lokalnego społeczeństwa i jego integracja.
Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

Kamianna Wyciągi

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008