07.12.2016
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 5,173,871 osobą
na tej stronie
Gości online: 1
NowościUroczysta XXXI sesja Rady Gminy Gródek nad Dunajcem

30 listopada 2016 r. odbyła się uroczysta sesja na której wręczono tytuły „Honorowego Obywatela Gminy Gródek nad Dunajcem” i „Zasłużony dla Gminy Gródek nad Dunajcem”.
Galeria zdjęć
„Bliźni został nam dany, abyśmy mu okazali miłość, jaką żywimy do Boga” ( św. Katarzyna ze Sieny ) - Siostra Ernesta Kazimiera Paruch – swoją misjonarską posługą, przepojoną miłością do ludzi, a przez to do Boga, z dala od rodzinnego kraju, wspiera najbardziej potrzebujących.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma , lecz przez to, czym dzieli się z innymi” ( Jan Paweł II ) - Ks. Stanisław Kukla – wielki człowiek – prawdę mówiąc sam niewiele posiada ale przez to jest najbogatszym człowiekiem.

Rok 1966 przyniósł mu zwycięstwo w szosowym wyścigu indywidualnym mistrzostw Polski, drugie miejsce w Tour de Pologne, a także 36 m. w Wyścigu Pokoju i 10 m. w mistrzostwach świata w wyścigu drużynowym na 100 km. - Pan Jan Magiera urodził się w Jelnej i jest wybitnym sportowcem, kolarzem, dwukrotnym olimpijczykiem, trzykrotnym mistrzem Polski.

„Prawdziwy artysta nie posiada dumy. Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca. ” –( Ludwig van Beethoven) - Stanisław Wolak – organista i dyrygent, mistrz, posiadający znaczący i uznany dorobek a przy tym niezwykle skromny-nie posiada dumy.

„Któż bowiem z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie najpierw i nie obliczy kosztów, czy ma na wykończenie? Aby gdy już położy fundament, a nie może dokończyć, wszyscy, którzy by to widzieli, nie zaczęli naśmiewać się z niego, mówiąc: ten człowiek zaczął budować, a nie mógł dokończyć”. ( cytat biblijny ) - Ks. Janusz Szczypka od 1994 roku jest proboszczem Parafii w Przydonicy, Sanktuarium Matki Bożej Przydonickiej, to dzieło Ks. Janusza Szczypki, które zostało wybudowane dzięki jego niezwykłej determinacji.

W ramach obchodów V Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego w 2003 r. do Tropia przybyli turyści z całego kraju, nawiązał braterskie kontakty z ośrodkami kultu św. Świerada za granicą, do Tropia przybywają pielgrzymki z Węgier i Czech. - Ks. Stanisław Pietrzak jest proboszczem Parafii w Tropiu od 1980 r. Od tego czasu z dużą determinacją zrealizował szereg inicjatyw na rzecz rozwoju Sanktuarium Świętych Pustelników Świerada i Benedykta oraz rozwijania i promowania kultu św. Świerada.

Część artystyczna , która w znakomity sposób podkreśliła zasługi nagrodzonych przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Jelnej i nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Rożnowie.

Zachęcamy do przeczytania w skrócie opisanych wielkich osiągnięć tych jakże skromnych ludzi.

NowościPrzydonica w Małopolskim turnieju gier i zabaw MAŁY MISTRZ
W dniu 30 listopada 2016 r. nasi Mali Mistrzowie z klasy 2 Szkoły Podstawowej w Przydonicy wraz z wychowawczynią, panią Marią Szarota oraz nauczycielem Wf, panem Krzysztofem Budnikiem, gościli w ZS w Mszanie Dolnej, na WOJEWÓDZKIM TURNIEJU GIER I ZABAW ” MAŁY MISTRZ”.
Fotorelacja z turnieju
W turnieju rangi wojewódzkiej wzięło udział 9 zespołów, które w wyniku losowania przydzielone zostały do 3 grup, po 3 zespoły. Nam los przydzielił drużynę z Olkusza (późniejszy zwycięzca) oraz zespół z Krakowa (ostatecznie 3 miejsce). Cały turniej składał się z 12-stu zabaw, o różnym poziomie trudności i sprawności. Każda zabawa była na czas, który zapisywali sędziowie i przydzielali punkty w zależności od zajętego miejsca.
Ostatecznie nasza drużyna, złożona z uczniów klasy drugiej, zajęła siódme miejsce. Warto dodać, iż przyszło nam rywalizować z zawodnikami z klas trzecich, co było widoczne szczególnie w konkurencjach szybkościowych i siłowych. Mimo to wszyscy byli bardzo zadowoleni i zmęczeni, gdyż konkurencje były tyleż ciekawe co wyczerpujące. Tego dnia nie wynik był najważniejszy a dobra zabawa i mnóstwo emocji, które towarzyszyły dzieciom do samego końca.
Nasz zespół wystąpił w składzie: Maria Basta, Wiktor Fyda, Karolina Jasińska, Wojciech Mlyczyński, Justyna Zając, Jakub Zyzak, Szymon Zyzak.
Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz opiekunom i życzymy dobrej zabawy oraz mnóstwo sportowych wrażeń w kolejnych etapach programu „Mały Mistrz”
NowościTenis stołowy nadal domeną naszej gminy!!!

Z hali sportowej przy ZS w Gródku nad Dunajcem spływają bardzo dobre wieści na temat naszych ping-pongistek, które wygrywają poszczególne etapy Gimnazjady 2016/17. Ale po kolei: 14 listopada odbył się etap międzygminny w tenisie stołowym drużynowym, niestety nie mieli szczęścia chłopcy z Gródka i Podola, zajmując dalsze niż pierwsze dwa miejsca odpadli z dalszych rozgrywek. Rewelacyjnie spisały się natomiast dziewczęta - dla naszej gminy pierwsze dwa miejsca na podium - Gimnazjum Gródek n/D i Gimnazjum Przydonica - i awans do Mistrzostw Powiatu. 17 listopada dokładnie ten sam wynik Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Powiatu nasze!!! Przyszła kolej na rywalizację międzypowiatową i tutaj rewelacyjnie Gródek n/D - na najwyższym podium, odrobinę szczęścia zabrakło dziewczętom z Przydonicy, które znalazły się na trzecim miejscu podium (apetyt rośnie w miarę jedzenia - trzecie miejsce na cztery powiaty to przecież wielki sukces!!!), niestety bez awansu do finałów wojewódzkich.
Gimnazjalistki z Gródka n/Dunajcem: Paulina Bielak, Marlena Sromek, Dominika Turek - opiekun Janusz Jurkowski.
Gimnazjalistki z Przydonicy: Dominika Mlyczyńska, Magdalena Zyzak, Joanna Pancerz - opiekun Krzysztof Budnik.
Gratulacje dla dziewcząt i ich opiekunów!!! Oczywiście trzymamy kciuki a finał wojewódzki w lutym 2017.
Galerie zdjęć i sprawozdania:
Galeria etap gminny
Mistrzostwa powiatu
Dziewczyny z Gródka n/Dunajcem zagrają w finale wojewódzkim!
NowościSportowe sukcesy naszych piłkarzy.
Znakomite sukcesy w ostatnim czasie odnieśli nasi młodzi piłkarze z Rożnowa.!!!
Młodzi piłkarze z Rożnowa znakomicie zaprezentowali się w tegorocznych rozgrywkach halowej piłki nożnej rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2016/17. Po zwycięstwach na szczeblu gminnym i międzygminnym - 3 listopada w Rytrze po emocjonujących, wyrównanych i stojących na dobrym poziomie spotkaniach chłopcy z Rożnowa zdobyli tytuł Mistrza Powiatu Nowosądeckiego. Przyszła kolej na Półfinały Mistrzostw Małopolski , w których rywalizują najlepsi z czterech powiatów, po jednym remisie i dwóch zwycięstwach znowu Rożnów najlepszy i awans do Mistrzostw Małopolski. 23 listopada w Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej chłopców rozegranych w Limanowej ostatecznie Szkoła Podstawowa w Rożnowie zajęła drugie miejsce a Kacper Chełmecki kilkukrotnie zdobywał tytuł Najlepszego zawodnika turnieju. Wicemistrzostwo Małopolski to ogromny sukces naszych młodych piłkarzy. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Antoni Bednarek, Kacper Chełmecki, Mikołaj Gądek, Michał Gołąb, Bartosz Górowski, Tomasz Grzegorzek, Krystian Piszczek, Jakub Serafin, Oliwier Szczodróch. opiekunem i trenerem był nauczyciel w-fu Łukasz Nosal.
Sprawozdania oraz zdjęcia z poszczególnych etapów rozgrywek
Rożnów Mistrzem Powiatu !
Rożnów awansuje na Mistrzostwa Małopolski!
K O M U N I K A T Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej chłopców
NowościKolejna umowa partnerska

24 listopada delegacja Gminy Gródek nad Dunajcem w składzie Przewodniczący Rady Gminy Józef Klimek, Wójt Józef Tobiasz i Sekretarz Urzędu Paulina Furtak uczestniczyła w podpisaniu umowy partnerskiej z Obec Zupcany na Słowacji. Z inicjatywą zawarcia umowy wystąpiła strona Słowacka. Umowa taka daje możliwość występowania do UE o środki dla tworzenia projektów trans granicznych oraz otwiera drogę do wzajemnych wizyt i wymiany grup obywateli z obu stron. W załączeniu przedstawiamy kilka zdjęć z wizyty w Zupcanach a także z pobytu w Preszowie , miejscowości położonej kilkanaście kilometrów od Zupcan.
Krótka fotorelacja z wizyty
NowościW Przydonicy wygodniej i podwójnie bezpiecznie. Nowy most i sprzęt dla OSP
W ubiegły piątek (25 listopada) oddano symbolicznie do użytku nowy most koło szkoły i remizy OSP w Przydonicy. Poświęcenia obiektu dokonał ks. Proboszcz Janusz Szczypka w obecności władz samorządowych, strażaków z OSP Przydonica, uczniów i dyrekcji miejscowej szkoły, a także wykonawcy obiektu. Obecność strażaków nie była przypadkowa, ponieważ zebrani goście zostali zaproszeni do remizy OSP, gdzie Członek Zarządu Województwa Małopolskiego - Leszek Zegzda wraz z Wójtem Gminy – Józefem Tobiaszem przekazali druhom nowoczesny sprzęt ratowniczy zakupiony w ramach programu „Bezpieczna Małopolska 2016”.
Galeria zdjęć
Porównanie nowej i starej konstrukcji na stronie Gminy Gródek n/D.

NowościPierwsze Niepubliczne Przedszkole funkcjonuje..
13 października nastąpiło uroczyste otwarcie nowego Niepublicznego Przedszkola "Wesołe Krasnoludki" w Rożnowie z udziałem przewodniczącego Rady Powiatu Nowosądeckiego - Pana Zygmunta Parucha, wójta Gminy Gródek .D - Pana Józefa Tobiasza, jego zastępcy, pracowników gminy, księdza proboszcza, Pani dyrektor szkoły w Roztoce Brzezinach, Pani sołtys Rożnowa, radnych rady gminy oraz przedszkolaków i ich rodziców.
Placówka została wybudowana przez pp. Barbarę i Krzysztofa Dudków z Rożnowa. Czynna jest od godz.7.oo do 17.oo. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, wzbogacone o język angielski, religię, zajęcia logopedyczne i rytmiczno-ruchowe.
NowościTURNIEJ GIER I ZABAW "MAŁY MISTRZ"
W dniu dzisiejszym w ZS w Podolu Górowej odbył się Turniej Gier i Zabaw Małego Mistrza.
Po raz pierwszy w naszej Gminie odbył się Turniej Gier i Zabaw dla uczniów klas 1-3 Szkół Podstawowych, w ramach programu Mały Mistrz, w którym to nasza Gmina bierze udział od ponad roku.

Do rywalizacji przystąpiły dzieci z dwóch Szkół Podstawowych- z Podola Górowej oraz z Przydonicy. Każda klasa składająca się z 3 chłopców i 3 dziewczynek, miała do wykonania po 5 konkurencji o różnym stopniu trudności. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami przygotowywały się do tych zwodów od dłuższego czasu, to też każda konkurencja stała na bardzo wysokim poziomie, oraz niosła za sobą wiele pozytywnych emocji.

Jak na przyszłych Mistrzów przystało, wszyscy bardzo poważnie podeszli do sportowej rywalizacji, a losy wygranej ważyły się do samego końca. Tego dnia najważniejsza jednak była dobra zabawa oraz fakt, iż sport, jak i rywalizacja w duchu fair play, mogą nieść za sobą tak wiele pozytywnych emocji, które pozostaną u dzieci na bardzo długo.
Galeria zdjęć
NowościKonkurs szopek - przypominamy
4 listopada ogłosiliśmy kolejny konkurs szopek. Forma i sposób wykonania - dowolna - prace wykonane samodzielnie, łącznie z figurkami.
Uczestnicy – dzieci i młodzież terenu Gminy Gródek nad Dunajcem. Przewidziane nagrody za oryginalność i pomysłowość. Prace należy składać do 15 grudnia 2016 roku w najbliższej placówce GOK-u.

W czasie Świąt Bożego Narodzenia przewidziana jest wystawa prac .
Wręczenie nagród za wyróżnione prace nastąpi do 14 stycznia 2017 r, o czym zostaną powiadomione zainteresowane osoby.
Regulamin konkursu
NowościOgłoszenie w sprawie dofinansowania na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków
W związku z planowanym ubieganiem się przez Gminę Gródek nad Dunajcem o dofinsowanie projektu pn: „Porządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Gminy Gródek nad Dunajcem poprzez budowę przydomowych oczyszczalni ścieków” ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem zaprasza do składania deklaracji udzału w planowanym przedsięwzięciu.
Realizacja projektu uzależniona jest od pozyskania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej, które może wynosić do 63,63% kosztów kwalifikowanych operacji.
Link do treści ogłoszenia na stronie gminy Gródek n.D
NowościPierwsze Niepubliczne Przedszkole funkcjonuje..
13 października nastąpiło uroczyste otwarcie nowego Niepublicznego Przedszkola "Wesołe Krasnoludki" w Rożnowie z udziałem przewodniczącego Rady Powiatu Nowosądeckiego - Pana Zygmunta Parucha, wójta Gminy Gródek .D - Pana Józefa Tobiasza, jego zastępcy, pracowników gminy, księdza proboszcza, Pani dyrektor szkoły w Roztoce Brzezinach, Pani sołtys Rożnowa, radnych rady gminy oraz przedszkolaków i ich rodziców.
Placówka została wybudowana przez pp. Barbarę i Krzysztofa Dudków z Rożnowa. Czynna jest od godz.7.oo do 17.oo. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, wzbogacone o język angielski, religię, zajęcia logopedyczne i rytmiczno-ruchowe.
Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

Kamianna Wyciągi

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

ZPORR

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

MOK - Konstantynów

Sądeckie miody

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Mimy w ruchu

Ciastkarnia Eklerek

Na Jamnej

Przystań Koszarka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008