28.04.2017
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Jesteś 5,338,033 osobą
na tej stronie
Gości online: 3
NowościPrzed nami 3 maja - zapraszamy
NowościIdą święta i życzenia
NowościTradycje wielkanocne mają się dobrze
Rozpoczynamy wielki tydzień w Liturgii Świąt Wielkiej nocy. Wczoraj w parafiach naszej gminy odbyły się konkursy palm wielkanocnych. Pięknie prezentowały się zarówno te duże ( naprawdę duże ) jak i te małe. W ich wykonanie autorzy włożyli wiele czasu i pracy. Palmy ( a właściwie ich wykonawcy ) zostały nagrodzone przez Gminny Ośrodek Kultury, ale nie tylko - do nagród dołożyło się także wiele innych osób - księża proboszczowie, radni rady gminy - więc właściwie każdy coś miłego i słodkiego otrzymał.
Galeria zdjęć Gródek, Podole, Zbyszyce, Rożnów, Tropie
Galeria zdjęć z Przydonicy
Duża galeria zdjęć z Gródka n/D na Facebooku Gazetki Szkolnej Echo Pogórza
Zakończył się także konkurs wielkanocnych pisanek - do GOK-u dotarło wiele wspaniałych prac. Obecnie są katalogowane i fotografowane - galerię zobaczymy zapewne we wtorek. Jak to się dzieje od kilku lat autorzy pisanek spotkają się na imprezie - jaką dla nich przygotowujemy na przełomie maja i czerwca.
Galeria pisanki 2017
NowościMagdalena Zyzak laureatem Małopolskiego Konkusu Biologiczngo
Determinacja...Motywacja...Ale przede wszystkim ciężka praca... Tymi krótkimi słowami można określić długą drogę jaką przeszła nasza wspaniała uczennica Magda, która wspinając się po kolejnych szczeblach uzyskała 3 miejsce w województwie!!!
W etapie szkolnym wzięło udział 3610 uczniów z 548 szkół. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 639 uczniów z 479 szkół. W etapie wojewódzkim walczyło 408 uczniów ze 171 szkół.
Tytuł LAUREATA zdobyło 172 uczniów z 90 szkół, a wśród nich Magda, która zdobyła 98 punktów na 100 i tym sposobem stanęła na podium!
Jest to fenomenalny sukces! Przede wszystkim dla Magdy ale także dla szkoły i gminy.
W poniedziałek 3 kwietnia Magda wraz z Panem Dyrektorem Mirosławem Szarotą odebrała w Krakowie dyplom oraz nagrodę.
Serdecznie gratulujemy i życzymy więcej takich sukcesów w dalszej edukacji.
Opiekunem Magdy była p. Barbara Słomka.
NowościTrasa szybkiego ruchu - Nowy Sącz- Brzesko przez gminę Gródek n.D ?

Wykonawca dokumentacji projektowej pn." Przebudowa (budowa) drogi krajowej nr 75 (DK75) klasy GP na odc. Brzesko - Nowy Sącz, odc. II) Etap I - Studium korytarzowe, zaprasza w imieniu swoim i Inwestora (GDDKiA) na spotkanie informacyjne dotyczące propozycji przebiegu wariantów nowych tras na terenie poszczególnych gmin, w tym Gminy Gródek nad Dunajcem.

Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia 2017 roku w Urzędzie Gminy Gródek nad Dunajcem o godzinie 14:00.
NowościNajlepsze w Małopolsce - UKS Staszkówka Jelna
Po dwóch dniach emocjonujących rozgrywek w Krakowie poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa małopolskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” najlepsze okazały się UKS Trójka Staszkówka Jelna i SP nr 18 Tarnów (kategoria U-12). Dzięki temu zwycięstwu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo małopolskie podczas Finału Ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.
Wśród dziewcząt w kategorii U-12 najlepsze okazały się dziewczynki z UKS Staszkówki Jelnej, które w finale pokonały zespół ze Szkółki Piłkarskiej w Przeciszowie. Po końcowym gwizdku, trener Wojciech Mróz nie ukrywał dumy ze swoich podopiecznych, które zrealizowały jasno postawiony cel. – Przyjeżdżając tutaj wiedzieliśmy, czego chcemy, gdyż rok temu udało nam się reprezentować województwo małopolskie w Warszawie i teraz chcieliśmy powtórzyć ten sukces. Sam turniej, chociaż wygrany, był niezwykle wymagający, a każdemu spotkaniu towarzyszyły ogromne emocje. Bardzo ważne jest tutaj odpowiednie podejście, gdyż nie zapominajmy, że są to bardzo młode dziewczęta. Należy pamiętać, że są wrażliwe, delikatne i trzeba starać się do nich dotrzeć, gdyż tylko dzięki obustronnemu zrozumieniu można liczyć na powodzenie – przyznał szkoleniowiec z Jelnej.
NowościZmiana granic gminy Gródek n.D
Podczas nocnego posiedzenia Sejmu RP zostały zatwierdzone zmiany granic administracyjnych wielu jednostek samorządu. W Małopolsce zmiany granic gmin obejmą także gminę Gródek nad Dunajcem.
Tym samym wyjaśnia się sprawa, która od kilkunastu dni zastanawia kierowców przejeżdżających obok Wiejskiego Domu Kultury w Bartkowej - Posadowej. Przypominamy od 21 marca ustawiony jest tam "witacz" jaki znamy z pozostałych wjazdów do naszej gminy. Ten wyróżniają czarne tablice przysłaniające treść - odpowiednio: Gmina Gródek nad Dunajcem wita i z drugiej strony - żegna.
NowościMasz stare zdjęcia znad jeziora?
W związku z przygotowywaną publikacją na temat historii Jeziora Rożnowskiego poszukujemy oryginałów zdjęć czarno białych z okresu 1936 - 1980 z terenu jeziora. Tematyka zdjęć - widok na jezioro, widok na miejscowości nad jeziorem, życie mieszkańców i gości związane z jeziorem. Kontakt : e-mail : gok-grodek@wp.pl Termin nadsyłania zdjęć lub informacji na ten temat - do 20 kwietnia 2017.
NowościHALOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY GRÓDEK n/D


"ROŻNÓW TEAM" po raz kolejny zdobywcą Pucharu Przewodniczącego Rady Gminy w Halowym Turnieju Piłki Siatkowej 2017.

Na podium ponadto: Bart-Gród - miejsce drugie, Oldboje - na trzecim i Rożnów tuż za podium - miejsce czwarte.
Puchar, statuetki i medale wręczył osobiście Przewodniczący Rady Gminy, który również ufundował napoje chłodzące dla wszystkich uczestników rozgrywek finałowych.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspaniałą postawę fair-play oraz tym, którzy pomagali w organizacji turnieju.
Do zobaczenia w kolejnej edycji turnieju.
Zdjęcia z finału turnieju
Kilka zdjęć z rozgrywek grupowych
Szczegółowe wyniki (tabele grup) w rozwinięciu wiadomości.
Nowości"Srebrne gryfy" dla Małych Rożnowioków!!!
W dniu 12.02.2017 w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy odbył się IX Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych "ZŁOTY GRYF".
Z naszej gminy udział brały "Małe Rożnowioki", startując w dwóch kategoriach wiekowych 7-12 oraz 13-18. Obydwóm grupom udało się wywalczyć "Srebrne Gryfy".
Serdecznie gratulujemy!
Kilka zdjęć z przeglądu
Nowości Będą światła - nie będzie kłótni!
Starosta nowosądecki ma dla nas dobrą wiadomość.
Podjąłem dzisiaj decyzję o budowie sygnalizacji świetlnej na moście w Witowicach Dolnych. Przeprawa jest wąska i długa, co sprawia, że kierowcy wjeżdżający na most równocześnie z dwóch stron – nie widzą się i nie mogą się wyminąć. Jeden z nich musi więc wycofać swój samochód, a w takich przypadkach często dochodzi do sporów. Podobna sygnalizacja powstanie przy moście w Rożnowie. To również bardzo niebezpieczne miejsce szczególnie w okresie letnim, kiedy wielu mieszkańców i turystów chce się dostać nad jezioro i do Tropia. Często przejeżdżam przez oba mosty – teraz mamy pieniądze, aby usprawnić ruch w tamtym terenie i sprawić, aby było bezpieczniej.
Ale to nie wszystko. Zleciłem także dyrektorowi Powiatowego Zarządu Dróg zrobienie chodnika od mostu w Witowicach Dolnych do skrętu w kierunku kładki na rzece Dunajec w stronę Tropia. W tegorocznych planach mamy także budowę chodnika w Michalczowej, przebudowę skrzyżowania oraz budowę chodnika we Wronowicach przy udziale wójta gminy Łososina Dolna.
Kamera on-line
Kamera on-line
Gmina Gródek nad Dunajcem

Kamianna Wyciągi

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Wrota Małopolski

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Alarm Gródek

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Solonka

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008