30.11.2022
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

7,277,395 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 2

Nawigacja
Artykuły » Gazeta
Artykuły: Gazeta
Dzień Kobiet -
Wszyscy zakochani w przeddzień swojego święta mieli okazję wybrać się w "Romantyczną Podróż Żółtą Łodzią Podwodną". Przewodziła im młodzież i dzieci z Rożnowa i okolic (Tropie, Witowice Dolne, Roztoka-Brzeziny... a nawet Limanowa), którzy po trwających kilka miesięcy próbach, 13 lutego o godzinie 18.00 na scenie Wiejskiego Domu Kultury w Rożnowie zaprezentowali owoce swojej ciężkiej pracy. Galeria zdjęć

Nowo wybrani sołtysi ruszaja do pracy
8 kwietnia nowo wybrani sołtysi odebrali z rak Wójta Gminy- Józefa Tobiasza zaświadczenia o wyborze. Tym samym oficjalnie rozpoczęli swoja pracę. Wspólnie z Panią Sekretarz Urzędu rozmawiano o obowiązkach i prawach sołtysów. Zdjęć kilka ze spotkania

Sądeczanin roku
Kapituła plebiscytu „Sądeczanin Roku”, organizowanego od trzynastu lat przez Fundację Sądecką, spośród zgłoszonych przez różne środowiska i stowarzyszenia kandydatury, nominowała do zaszczytnego tytułu za ubiegły 2010 rok 11 osób. W tym gronie są przedsiębiorcy, księża, samorządowcy, strażak, szefowa domu pomocy społecznej itd. Cała jedenastka, to ludzie wyjątkowi, którzy swoją pracą i dokonaniami przyczyniają się do świetności Sądecczyzny, choć pozostawali dotąd trochę w cieniu. Więcej informacji na stronie Sadeczanin.info.

Zwyczaje wigilijne
Dzień wigilijny bogaty jest w zwyczaje i zabobony posiadające magiczną moc: jednym z nich był zakaz szycia, tkania, motania i przędzenia. Były to czynności szczególnie lubiane przez demony wody, które mogły zjawić się wszędzie tam, gdzie zakaz złamano. Do dzisiaj przestrzega się, aby w Wigilię nie kłócić się i okazywać sobie wzajemnie życzliwość.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
Tegoroczna akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom odbywa się pod hasłem „Zapalmy dzieciom światło nadziei". Środki ze sprzedaży świec wigilijnych w parafiach katolickich, prawosławnych i ewangelickich wspomogą zwłaszcza te dzieci, które przeżyły w tym roku traumę powodzi.

Ślubowanie Radnych i Wójta do 2 grudnia
Państwowa Komisja Wyborcza przypomina, że zgodnie z przepisami ustaw: o samorządzie gminnym, samorządzie powiatowym i samorządzie województwa, pierwszą sesję nowo wybranej rady (sejmiku) zwołuje jej przewodniczący z poprzedniej kadencji najpóźniej 7 dni po ogłoszeniu zbiorczych wyników wyborów do rad na obszarze całego kraju. Ogłoszenie takie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw 25 listopada 2010 r. Oznacza to, że pierwsza sesja rad i sejmików w nowym składzie powinna się odbyć najpóźniej w czwartek, 2 grudnia.

Ostatnie sesja Rady Gminy
Radni po raz ostatni 10 listopada odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy Gródek nad Dunajcem obecnej kadencji. Była to jednak pracowita sesja - radni wielokrotnie podnosili ręce głosując za poszczególnymi uchwałami. Były one poświęcone sprawom osuwisk, zapobieganiu patologii społecznej ale także finansom gminy. Było również podsumowanie pracy Wójta za ostatni okres oraz podsumowanie pracy rady gminy za cała kadencję. - Galeria zdjęć

W jesiennych barwach
Lato za nami, trwa piękna jesień. Rano było bardzo już zimno, pierwszy raz skrobaliśmy szyby w samochodach. Chyba czas na zimowe opony. Meteorolodzy straszą wczesną i mroźną zimą. - Zobacz galerie zdjęć - Zobacz galerie zdjęć

Fasolka - pomysłem na rozwój turystyki
Nominacja do Perły 2010" "Fasolówki" wyrobu z fasoli "Piękny Jaś" spowodowała kolejne zainteresowanie mediów tym produktem. Redaktor Stanisław Śmierciak w "Gazecie Krakowskiej" opisuje najnowsze plany władz naszej gminy związane z promocja tego produktu regionalnego. A oto pełny tekst : Artykuł w Gazecie Krakowskiej z 9 września 2010.

"U nas jest klimat" - warsztaty prasy lokalnej w Kamieniu Pomorskim
W dniach 21-23 maja w Kamieniu Pomorskim odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Prasy Lokalnej, organizowane na zlecenie Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim przez Centrum Doradztwa Reklamy Szkoleń . Udział w spotkaniu zgłosiło ponad 20 redakcji, a wzięło 40 dziennikarzy. Byliśmy tam również my – przedstawiciele gminy Gródek nad Dunajcem pracujący na co dzień w GOK-u , redagujący „Znad Jeziora Rożnowskiego”. Galerie zdjęć : - Warsztaty Kamień Pomorski Zdjęcia wykonane przez Małgorzatę J. i Marka Nowakowskiego.

Rok 2008
Wydania z roku 2008.

Rok 2007
Wydania z roku 2007.
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
Postępowanie o udzie...
2020 gazeta lokalna...
Zamówienia publiczne...
Gazeta kwiecień 2019
Sportowy początek roku
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Solonka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008