27.11.2022
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

7,275,756 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 1

Nawigacja
Artykuły » Zespoły GOK » "Rożnowioki" w 2017 roku
"Rożnowioki" w 2017 roku
Sprawozdanie z działalności Zespołu Regionalnego "Rożnowska Dolina", "Małe Rożnowioki", "Rożnowskie Fasolki" i kapeli "Rożnowioki"

Zespół Regionalny "Rożnowska Dolina" liczy 30 osób. Próby zespołu odbywają się raz w tygodniu, a przed występami 2. W roku 2017 odbyło się 70 prób oraz 21 występów. Zespół zdobył III miejsce w konkursie Przeglądów i Obyczajów w Łużnej i wywalczył Brązową Różdżkę. Również na Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym w Dąbrowie Górniczej zdobył III miejsce. Na Przeglądzie Folkloru Sądecczyzny w Michalczowej zespół otrzymał wyróżnienie. Reprezentował naszą gminę na Słowacji, Ukrainie oraz w Żywcu, Makowie Podhalańskim i Wiśle. Swoimi występami uświetniał wszelakie imprezy i uroczystości gminne.

Zespół Regionalny "Małe Rożnowioki" liczy 36 osób. Próby odbywają się raz w tygodniu, a przed występami 2 razy. W 2017 roku odbyło się 56 prób oraz 12 występów. Sukcesem dzieci w 2017 było wywalczenie dwóch Srebrnych Gryfów dla grupy młodszej i i starszej na IX Podkarpackim Przeglądzie Młodzieżowych i Dziecięcych Zespołów Tanecznych. Zespół podzielony na dwie grupy reprezentował region Lachów Sądeckich oraz region Pogórzan. Dzieci występowały w Szczyrzycu oraz brały udział w Łemkowskiej Watrze na Ukrainie. Swymi występami uświetniały imprezy lokalne.

Grupa dziecięca "Rożnowskie Fasolki" liczy 24 osoby. Są to dzieci w wieku 3-6 lat. Próby zespołu odbywają się raz w tygodniu. W roku 2017 odbyło sie około 40 prób. Grupa ta występuje przeważnie z zespołem "Małe Rożnowioki". W roku 2017 "Rożnowskie Fasolki" miały 7 występów na imprezach lokalnych.

Kapela "Rożnowioki" składa się z 5 osób. Towarzyszy zespołowi "Rożnowska Dolina" na każdej próbie i na każdym występie oraz zespołowi "Małe Rożnowioki" i "Rożnowskie Fasolki" na każdej próbie generalnej i na każdym występie. Ponad to kapela brała udział w Przeglądzie Muzyków i Instrumentalistów w Żywcu, Przeglądzie kapel na Międzykulturowym Festiwalu w Dąbrowie Górniczej i w 35. Konkursie "Drużbacka" w Podegrodziu, zdobywając tam wyróżnienie. Kapela występuje również samodzielnie.
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
Postępowanie o udzie...
2020 gazeta lokalna...
Zamówienia publiczne...
Gazeta kwiecień 2019
Sportowy początek roku
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Solonka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008