30.11.2022
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

7,277,422 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 1

Nawigacja
Artykuły » Gazeta » Gimnazjaliści z Rożnowa w Mielnie
Gimnazjaliści z Rożnowa w Mielnie
Reportaż z pobytu uczniów Gimnazjum nr 1 w Rożnowie w dniach 2-5 czerwca 2012 r. w
Gminie Mielno.

W ramach współpracy Gminy Gródek nad Dunajcem z Gminą Mielno, położoną w Województwie Zachodniopomorskim, odbyła się wymiana uczniów. W tym roku 40 gimnazjalistów z Rożnowa oraz trzech opiekunów – Pani dyrektor Agata Fyda, Pani Małgorzata Bugańska, Pan Mateusz Mikulec przybyło do Mielna i zwiedziło ciekawe miejsca północnej Polski.
2 czerwca o godzinie 6.45 w nieco chłodny, sobotni poranek uczestnicy zjawili się przed szkołą. Po niecierpliwym oczekiwaniu przyjechał autokar i rozpoczęła się dosyć długa podróż. Przejechanie ok. 950 km trwało prawie 12 godzin. Po męczącej wyprawie wszyscy udali się do pensjonatu „Słoneczny Brzeg”, w którym mieli spędzić najbliższe dni. Po rozdzieleniu pokoi i rozdaniu kluczy, uczniowie i opiekunowie udali się na kolację. Po posiłku poszli do swoich pokoi, aby odpocząć po trudach podróży. Następnego dnia o godzinie 7.30 była pobudka, zaspana młodzież o 8.00 udała się na śniadanie. Potem uczestnicy wycieczki pojechali do Kołobrzegu, oddalonego od Mielna około 50 km. W czasie zwiedzania miasta słuchali ciekawych opowieści przewodnika. Wkrótce uczniowie dotarli na deptak, skąd mogli podziwiać piękny Bałtyk, niektórzy widzieli go po raz pierwszy. Wrażenie na uczniach wywarł także ogromny posąg zaślubin z morzem, z którym wiąże się pewna legenda – jeśli przejdzie się pod nim, wstrzymując oddech i myśląc życzenie, powinno się ono spełnić. Później statkiem „Monika III” wszyscy wyruszyli w rejs po morzu. Na szczęście, choć mocno huśtało, nikt nie zachorował na morską chorobę. Następną atrakcją była wspinaczka na latarnię morską, z której roztaczał się niezwykły widok na morze i miasto. Po zejściu uczniowie udali się do Muzeum Minerałów znajdującego się w podziemiach latarni. Później wszyscy poszli na obiad, a potem chętnie poszli zwiedzać miejscowe zakątki. Spróbowali wody ze źródełka solankowego, podziwiali ratusz i katedrę, a następnie mieli trochę wolnego czasu dla siebie. Po jakimś czasie przyjechał autokar i ok. 18.30 przybyli do pensjonatu. Gdy wszyscy odpoczęli, poszli na przygotowaną kolację. Po posiłku opiekunowie z uczniami udali się na Mszę Św. do pobliskiego kościoła na godzinę 20.00. Następnego dnia gimnazjaliści musieli wstać już o 6.30. Po śniadaniu przyjechał autokar i zabrał wszystkich do Wolińskiego Parku Narodowego, oddalonego o ok. 110 km. Po drodze udali się do Trzęsacza, gdzie mogli zobaczyć zabytkowy fragment średniowiecznego kościoła, a właściwie ostatnią ścianę, gdyż resztę zabrało już morze i usłyszeć ciekawe legendy na temat tego obiektu. W Parku Wolińskim uczniowie podziwiali piękno nadmorskiej przyrody. Widoki na morze były naprawdę niesamowite. Niestety tak jak uczniom z Jelnej przed rokiem, również gimnazjalistom z Rożnowa nie udało się zobaczyć olbrzymich żubrów, gdyż zagroda w poniedziałki jest nieczynna. Około godziny 14.00 udali się na obiad nad Jeziorkiem Turkusowym, a po posiłku poszli sprawdzić czy woda w nim jest rzeczywiście takiego koloru. Później wyruszyli autokarem do Międzyzdrojów, zobaczyli tam orła Kubę, a także słynny „Kamień Pudziana”. Wybrali się również do Galerii Figur Woskowych, gdzie mogli podziwiać nie tylko sylwetki słynnych osób, ale również postaci
z filmów. Następnie udali się zobaczyć Aleję Gwiazd, gdzie wkładali swoje ręce w odciski dłoni sław i czuli się wtedy jak prawdziwi celebryci. Gdy uczniowie wrócili do Mielna, po kolacji odbył się grill i dyskoteka. We wtorek rano, uczniowie popłynęli w rejs statkiem „Mila” po jeziorze Jamno, które jest jednym z największych jezior przybrzeżnych w Polsce. Po powrocie gimnazjaliści z opiekunami poszli na spacer brzegiem morza, gdzie mogli robić zdjęcia i podziwiać piękno Bałtyku. Niestety pogoda nie pozwoliła na kąpiel morską czy słoneczną, gdyż było chłodno i bardzo wiało. Około 11.00 pojechali do Gąsek i tam wspięli się na latarnię, która była o wiele wyższa niż ta w Kołobrzegu. Później uczestnicy wycieczki pojechali zwiedzać obiekty Zespołu Szkół w Mielnie. Na miejscu serdecznie przywitała ich Pani Dyrektor. Przygotowano dla młodzieży z Rożnowa poczęstunek, a mili uczniowie szkoły rozdali pamiątki. Gimnazjaliści zachwycili się ogromną halą sportową, nowoczesnymi klasami i pięknym ogrodem. Na pamiątkę spotkania zasadzili „drzewo przyjaźni”. Około godz. 14.00 wrócili do pensjonatu. Poszli na obiad, a po nim mieli czas wolny. Mogli wtedy się spakować, pójść do sklepu lub odwiedzić kolegów. Uczniowie zjedli ostatni posiłek, dostali prowiant na drogę i udali się do swoich pokoi, gdyż musieli zaczekać na autokar, który wiózł gimnazjalistów z Mielna po wizycie w naszej gminie. Około 22.00 odbyło się wykwaterowanie, a chwilę później przyjechał autobus, który zabrał wszystkich do domu. Tak właśnie zakończył się niezapomniany i pełen wrażeń pobyt w Mielnie.
Uczestnicy tej wspaniałej wycieczki, bardzo dziękują obydwu gminom za umożliwienie zwiedzenia tak odległych dla nich zakątków Polski. Wszyscy są szczęśliwi, że mogli wziąć udział w tak fantastycznej wyprawie i długo będą ją wspominali.
Dziękujemy!
Olga BugajskaReportaż z pobytu uczniów Gimnazjum nr 1 w Rożnowie w dniach 2-5 czerwca 2012 r. w
Gminie Mielno.

W ramach współpracy Gminy Gródek nad Dunajcem z Gminą Mielno, położoną w Województwie Zachodniopomorskim, odbyła się wymiana uczniów. W tym roku 40 gimnazjalistów z Rożnowa oraz trzech opiekunów – Pani dyrektor Agata Fyda, Pani Małgorzata Bugańska, Pan Mateusz Mikulec przybyło do Mielna i zwiedziło ciekawe miejsca północnej Polski.
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
Postępowanie o udzie...
2020 gazeta lokalna...
Zamówienia publiczne...
Gazeta kwiecień 2019
Sportowy początek roku
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Solonka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008