30.11.2022
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

7,277,399 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 1

Nawigacja
Artykuły » Gazeta » Edukacja przez działanie, czyli wymiana młodzieży w Zespole Szkół w Jelnej
Edukacja przez działanie, czyli wymiana młodzieży w Zespole Szkół w Jelnej


Decyzją Komitetu Ewaluacyjnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji projekt konkursowy Zespołu Szkół w Jelnej pt. „Amicus amimus in corpore sano – w zdrowym ciele duch przyjazny, czyli przez sport do wzajemnego zrozumienia” uzyskał dofinansowanie w ramach Programu „Młodzież w działaniu”. Sukces jest tym większy, że konkurencja była bardzo duża. Był on realizowany w dniach 21 – 29.05.2012 r. w ramach Akcji 3 „ Młodzież w Świecie; podakcja 3.1 Wymiany Młodzieży. Tematem projektu jest edukacja poprzez sport i zajęcia na świeżym powietrzu. Uzupełnia ją problematyka pozwalająca zrozumieć i poznać odmienność kulturową i obyczajową partnerów wymiany. Celami nadrzędnymi są: nawiązanie dialogu, pogłębienie wzajemnego zrozumienia oraz zbudowanie więzi i podstaw stałej współpracy, tak aby w przyszłości zapewnić kontynuację.
Dzięki wsparciu Narodowej Agencji Programu gimnazjaliści z Jelnej , Rożnowa i Podola-Górowej wspólnie z 12 osobową grupą młodzieży ukraińskiej z Gminy Solonka, położonej na obrzeżach Lwowa, uczestniczyli
w różnorodnych działaniach . Obejmowały one zajęcia sportowe na obiektach szkolnych i w parku linowym, biegi na orientację, wieczory historii, kultury i tradycji, turystykę pieszą, wieczór międzykulturowy, warsztaty, dyskusje. Podstawowe założenie projektu to edukacja pozaformalna, zatem stosowane metody pracy to: warsztaty, drama, debata, zawody były sportowe, ankietowanie, nauka tańca regionalnego, prezentacja rysunków, prezentacja multimedialna, gry i zabawy. Uczestnicy projektu świetnie się bawili, a przy tym poznali odmienność kulturową, nauczyli się pokonywać bariery i stereotypy we wzajemnych kontaktach, doskonalili posługiwanie się j. angielskim, rozwijali kompetencje kluczowych: kreatywność, umiejętność skutecznego komunikowania się współpracy, planowania i realizacji działań, wykorzystania technologii komputerowej.
Pobyt młodzieży ukraińskiej w Polsce to dopiero początek współpracy. Planowana jest rewizyta i kontynuacja współpracy i wymiany. Młodzi Polacy z Gminy Gródek nad Dunajcem odwiedzą Solonkę w październiku.

Ryszard Baziak
Dyrektor Zespołu Szkół w JelnejWięcej zdjęć i informacji na stronie internetowej ZS Jelna
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
Postępowanie o udzie...
2020 gazeta lokalna...
Zamówienia publiczne...
Gazeta kwiecień 2019
Sportowy początek roku
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Solonka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008