27.11.2022
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

7,275,747 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 1

Nawigacja
Artykuły » Wydawnictwa » Jezioro Rożnowskie - Gmina Gródek nad Dunajcem
Jezioro Rożnowskie - Gmina Gródek nad Dunajcem

Książka autorstwa:
Andrzej Krupczyński, Marek Nowakowski

Zapraszamy nad Jezioro Rożnowskie
Gmina Gródek nad Dunajcem, wraz z jej największym atutem, Jeziorem Rożnowskim i jego obrzeżami, są miejscem relaksu i wypoczynku dla tysięcy amatorów sportów wodnych, kąpieli słonecznych i wędkarzy. Nieodpartym magnesem są: urozmaicona linia brzegowa, atrakcje przyrodnicze, zalesione stoki Pogórza, rejsy statkiem wycieczkowym, liczne ośrodki wypoczynkowe, pola kempingowe i kwatery agroturystyczne w okolicznych wsiach letniskowych.
Walory rekreacyjne nasz region zawdzięcza budowniczym zapory. Letników i wędkarzy przyciąga też drugie w tym rejonie - Jezioro Czchowskie.
Natura przy pomocy człowieka szczodrze wyposażyła gminę Gródek nad Dunajcem, której włodarze wraz z samorządami wchodzącymi w skład Związku Gmin Jeziora Rożnowskiego, dbają o ochronę akwenu i jego okolic, rozbudowę bazy turystycznej, ekologię i estetyzację wsi letniskowych, urządzanie szlaków wędrownych i rowerowych.
W prezentowanym w niniejszym albumie terenie tkwi duży kapitał możliwości dla inicjatyw gospodarczych, inwestowania w infrastrukturę turystyczną i w efekcie uzyskania niemałych dochodów. Sprzyjają temu ważne przedsięwzięcia: odmulanie części jeziora i modernizacja drogi Brzesko - Nowy Sącz. Uważamy turystykę za arcyważną gałąź gospodarki, windującą do dobrobytu.
Zabiegamy o fundusze unijne, rządowe i wojewódzkie w celu rekultywacji całego akwenu rożnowsko-czchowskiego. Część robót widać już gołym okiem. Turyści mogą się już opalać na kilku nowych plażach, które powstały na ziemi wydobytej z jeziora. W zasięgu ręki jest wiele korzyści.
Po pierwsze - efekt ekologiczny, związany z powstrzymaniem degradacji ekologicznej określonych stref jezior.
Po drugie - poprawiamy ich retencyjność i w pewnym sensie żeglowność.
Po trzecie - pozyskujemy też nowe tereny, a będzie to nawet kilkanaście hektarów, na których poszczególne gminy pokuszą się chyba o stworzenie obiektów służących wygodzie przyjezdnym.
Korzyści odniosą również mieszkańcy, prowadząc chociażby usługi związane z turystyką. Na pewno cieszą się również wodniacy, którzy będą mogli pływać latem po całym Jeziorze Rożnowskim.
Koronny argument za - to poprawa czystości tego zbiornika, dzięki przebudowie infrastruktury wodno ściekowej.
Nasza gmina, region wokół jeziora, ziemia bogata w piękno przyrody i ludzkie talenty, szanująca tradycję ziemia gór i urokliwych lasów, licznych pamiątek przeszłości i dziwów przyrody, wyróżnia się aktywnością społeczną i gospodarczą mieszkańców. Warto zapoznać się bliżej ze znaczącym dziedzictwem kulturowym, kolorytem lokalnych atrakcji i gościnnością miejscowych gospodarzy, a przede wszystkim odpocząć i zażyć rekreacji.
Kto tu przyjedzie - z pewnością nie pożałuje!

Tu możesz kupić książkę
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
Postępowanie o udzie...
2020 gazeta lokalna...
Zamówienia publiczne...
Gazeta kwiecień 2019
Sportowy początek roku
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Solonka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008