27.11.2022
Nawigacja
GOK

Galerie zdjęć
Facebooku
Licznik Odwiedzin

7,275,621 unikalne wizyty

Aktualnie online

Gości online: 1

Nawigacja
Artykuły » Gminny Ośrodek Kultury » O nas
O nas
Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem jest gminną instytucją kultury, która swoją działalnością obejmuje wszystkie sołectwa gminy. W skład GOK-u wchodzą: Domy Kultury w Bartkowej, Gródku nad Dunajcem, Jelnej, Roztoce-Brzezinach i Rożnowie.

W placówkach tych znajdują się liczne pracownie, świetlice, sala widowiskowa, sale prób dla zespołów, zaplecza kuchenne, sprzęt nagłaśniający - wszystko po to, by stworzyć jak najlepszą ofertę zagospodarowania wolnego czasu przede wszystkim dla dzieci i młodzieży.

Zalążkiem GOK-u było samodzielne stanowisko d.s. kultury w UG Gródek nad Dunajcem, które powstało w 1978 roku, a w rok później uruchomiono Dom Kultury w Rożnowie. W budynku znajdowała się Sala Widowiskowa, klubokawiarnia i sale do zajęć. Ówczesny dyr. GOK-u sprawował nadzór merytoryczny nad działającymi w Gminie Klubami Rolnika. Spora część mieszkańców angażowała się w życie kulturalne swoich miejscowości.

Dzisiaj to zaangażowanie najwyraźniej widać w działalności zespołów artystycznych. Bez względu na to czy zespół istnieje ponad 40 lat, jak na przykład orkiestra Dęta "Rożnów", czy też jest to grupa tak młoda jak koło baletowe - członkowie zespołów wykazują ogromny zapał w pracy nad repertuarem i doskonaleniem warsztatu artystycznego. Ogromną popularnością wśród mieszkańców cieszą się koncerty i festyny na których występują zespoły działające przy GOK-u. Często zapraszane są też gwiazdy; w ostatnich latach występowali u nas tacy wykonawcy jak: Zbigniew Wodecki, Danuta Błażejczyk, Krywań, Mariusz Siudym, Jan Jakub Należyty, Kabaret Truteń, Uniwerse, grupy szantowe, grupa "Pod Budą", Tomasz Szwed, Eleni, Alosza Awdiejew, Ewelina Marciniak i wielu innych, świetnych, często mniej popularnych wykonawców.

Dla zespołów amatorskich organizuje się szereg koncertów i przeglądów takich jak: Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych, Przegląd Zespołów Szkonych "Gokuś", Przegląd Grup Kolędniczych a także wiele konkursów zarówno o zasięgu regionalnym jak i ponadregionalnym, jak np. Turniej Poetycki "O Złote Wiosło".

Naszą sztandarową imprezą są od wielu lat organizowane Dni Jeziora Rożnowskiego.

GOK spełnia też rolę naturalnego łącznika pomiędzy działającymi w gminie zespołami, a organizatorami festiwali, konkursów i przeglądów amatorskich zespołów artystycznych w innych miejscowościach.
Kamera on-line
Kamera on-line
Ostatnie artykuły
Postępowanie o udzie...
2020 gazeta lokalna...
Zamówienia publiczne...
Gazeta kwiecień 2019
Sportowy początek roku
Polecane strony
Gmina Gródek nad Dunajcem

OSP Gródek nad Dunacjem

Drukarnia - Nova Sandec

Parafia Tropie

Na Śliwkowym Szlaku

Bzany

Konstantynów Łódzki

Mielno

Miody z Gródka

W kraj

Oficjalna strona Janiny Molek www.piekny-jas.pl

Sądeczanin

obec Zupcany

Gminna Biblioteka Publiczna

Szkoła Muzyczna w Rożnowie

Balatonboglar

Hervartov

Radio RDN

Lendak

Stołówka gminna

Mimy w ruchu

Na Jamnej

Przystań Koszarka

ROB-MET

Hotel Heron

Fundacja Horyzont 360

Solonka

Statystyki reklamowe
Prawa do materiałów zamieszczonych na stronie zastrzeżone. GOK®             Copyright © 2008